Väderstadi kultivaator sai senisest tugevama piiotsa

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Väderstadi senisest märksa vastupidavamast materjalist piiots peaks vähendama kultivaatori kuluosade väljavahetamisvajadust.

FOTO: Vädrestad

Väderstadi mullaharimistehnika varustusse lisandus sel kevadel uudse disaini saanud 50/80 Marathoni piiots, millel hea muldatungimisvõime, madal veojõutarve ja mis kõige selle juures omab head segamisvõimsust.

Tootja kinnitab, et uudne lahendus pikendab piiotsa kasutusaega keskmiselt kuus korda. Uus 50/80 Marathoni piiots ühendab endas 50 mm ja 80 mm piiotsa omadused. See on kõvasulamist lahendus, mille eluiga peaks just tänu sellele olema märksa pikem kui n-ö tavalisest rauast piiotstel.

Väderstadi kontseptsioonide looja Magnus Samuelsson kinnitab, et uue 50/80 Marathoni piiotsaga tuleb kultivaatori kuluvosade vahetamisi teha vähem, mis muidugimõista jätab põllul töötamiseks rohkem aega.

Tüüpkultivaatoritele Opus, TopDown, Swift ja Cultus paigaldamiseks mõeldud 50/80 Marathoni piiotsa eelised on Samuelssoni sõnul väga hea põllupinna kontuuri järgimine, madal veojõutarve ja muljetavaldav koristusjääkide segamine pinnasesse. Ta lisab, et kõvasulamiga Marathon-lahendus muudab piiotsa väga vastupidavaks, kusjuures koos 80 mm laiuse MxIn piisäärega on pinnase läbivool ja segamisvõimsus kõige optimaalsemad.

Tagasi üles