K, 8.02.2023

Kaitsevägi varustab pea saja küla jaanilõket

Sten Torpan
, Toimetaja
Kaitsevägi varustab pea saja küla jaanilõket
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti vabariigi 100. aastapäeva puhul tegi kaitsevägi kingituse Eestimaa küladele ja kogukondadele panustades lõkkematerjaliga pea sajasse jaanilõkkesse üle riigi, teatas Kaitseväe peastaap.

Idee panustada kogukondlikesse jaanituledesse sündis 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus, sest lähiharjutusala korrastamise ja väljaehitamise käigus oli tekkinud suur kogus puitmaterjali, mida oli vaja kasutada. Lõuna-Eestis toetas algatust 2. jalaväebrigaad.

«Meil olid arutlusel erinevad variandid, kuid suure ülekaaluga võitis idee kinkida jaanipäeva lõkkeid meie kogukondadele. Numbriks sai valitud tänavusele aastale kohaselt «sada» ning algas logistiliselt üpris keeruline töö,» ütles projekti «Sajale külale jaanituli» eestvedaja 1. jalaväebrigaadi tsiviil-militaarkoostöö ohvitser nooremleitnant Marrieliisa Rullinkoff. Ta lisas, et lõkete geograafiline valik tehti koos «EV100 igas külas» koordinaatoritega. Nii viidi Tapalt ning Valgast lõkkematerjali pea igasse Eesti maakonda. Pea pooled jaanituled said püstitatud liitlaste lahingugrupis teenivate Ühendkuningriigi ning Taani kaitseväelaste abiga.

«Kaitseväe algatus oli väga ilus ning sama ilus on ka lõpptulemus: osad külad on juba saanud ümber kaitseväe kingitud lõkkeid jaanipäeva pidada, teised teevad seda täna-homme,» ütles ühiskingituse «EV100 igas külas» üldkoordinaator Merle Jantson.

Tsiviil-militaarkoostöö projekti «Sajale külale jaanituli» viisid ellu riigi kaitseinvesteeringute keskus, 1. jalaväebrigaadi staap, pioneeripataljon, tagalapataljon, liitlaste lahingugrupp ning 2. jalaväebrigaad.

Märksõnad
Tagasi üles