Eesti ja Hollandi tihe põllumajanduskoostöö on allkirjadega kindlustatud

Maaeluminister Tarmo Tamm ja Hollandi põllumajandusminister Carola Schouten memorandumit allkirjastamas. FOTO: Maaeluministeerium

Maaeluminister Tarmo Tamm ja Hollandi põllumajandusminister Carola Schouten allkirjastasid kolmapäeval vastastikuse mõistmise memorandumi. Samuti toimus Hollandi kuninga visiidi raames seminar «Innovatsioon põllumajanduses».

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul kinnitatakse memorandumi allkirjastamisega riikidevahelise tiheda suhtluse jätkamist. «Memorandumi allkirjastamine ja koostöö Hollandiga on oluline, kuna seeläbi saame jagada oma kogemusi ja teadmisi ning teineteiselt õppida. Holland on Eestile kindlasti oma põllumajanduse arengu ja innovatsioonisaavutustega eeskujuks,» lisas Tamm.

«Digiteerimine ja e-lahenduste kasutamine on üks võimalus luua põllumajandussektorile ja maapiirkondadele täiendavaid kasvuvõimalusi,» ütles Tamm. «Seepärast loodame memorandumi alusel anda hoogu ka digiteerimist soodustavatele ettevõtmistele, nagu äsja üheskoos korraldatud põllumajandushäkaton,» lisas Tamm.

Ettekanded põllumajandusest

Memorandumi allkirjastamine ja seminar toimusid Tallinnas Telliskivi loomelinnakus ja seal osalesid lisaks ministritele ka Hollandi kuningas Willem-Alexander, Eesti president Kersti Kaljulaid, Hollandi ja Eesti ministeeriumite esindajad ning põllumajandusvaldkonna spetsialistid ja ettevõtjad.

Ettekandeid esitasid Hollandi põllumajandusministeeriumi ja innovaatiliste ettevõtete esindajad. Esinejad rääkisid arengutest põllumajanduses, era- ja riigisektori koostööst ja edu jaoks vajalikest mõjuritest välisturgudele minekul; näha sai ka visiooni tuleviku innovaatilistest piimafarmidest.

Lisaks tutvustati seminaril osalejatele 8.–10. juunil Tallinnas toimunud põllumajandusteemalise häkatoni «Tech for Agriculture» kolme parima tiimi töid, sealhulgas võitjat Bird's AI, mis võimaldab peaaegu reaalajas põllukultuure jälgida.

Seminari korraldas Hollandi Suursaatkond Eestis koostöös Eesti Maaeluministeeriumiga.

Tagasi üles
Back