R, 2.12.2022

Ühendus hoiatab: põlengu võib süüdata ka metsatraktor või jahipüss

Sten Torpan
, Toimetaja
Ühendus hoiatab: põlengu võib süüdata ka metsatraktor või jahipüss
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Metsatulekahju Vikipalus
Metsatulekahju Vikipalus Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) kutsub kohalikke omavalitsusi keelama tuleohtlikul ajal metsa jahipidamiseks kasutamise ja metsamasinatega metsas viibimise, teatas ühendus.

Kohalikud omavalitsused, kelle aladel on juba tekkinud või tekkimas viienda klassi tuleoht, võivad kasutada õigust keelata metsa kasutamine inimeste ja loomade julgeoleku ning majandusliku kahju vältimise huvides. Ka Päästeamet on soovitanud praegusel ajal metsas viibimisest hoiduda.

EMA juhib tähelepanu, et tulekolle võib alguse saada nii rasketehnikaga teostatavatest metsatöödest kui jahitegevusest. Metsatööde peatamises saavad initsiatiivi üles näidata ka metsaomanikud ise (sealhulgas RMK), samuti metsafirmad ning metsatöölised. Ka 150-hektarilise Vikipalu põlengu juures, mille arengut ühenduse ridades murelikult jälgiti, otsides vabatahtlike aktiivist ka abilisi põlengu kustutamiseks, võis mitmes kohas märgata värske raietegevuse jälgi. Seega väärivad võimalikud seosed tulekahju puhkemise ja metsatööde teostamise vahel uurimist.

Kodanikuühendus meenutab, et praegusel perioodil kasvatavad paljud linnud ja loomad üles järeltulevat põlve, kutsudes heasoovlikke ja vastutustundlikke metsaomanikke juba pesitsushooaja alguses üles raierahu pidama. Ühendus tunnustab tänulikult eetilisemat osa metsandusringkonnast, kes omal initsiatiivil või teavitustöö tulemusel traditsioonilist linnurahu hoiavad ja austavad. Lisaks on metsloomade elutegevus pikaaegse põua tõttu juba niigi raskendatud, seetõttu mõjub igasugune häirimine neile praegusel ajal eriti kahjustavalt.

Märksõnad
Tagasi üles