Järelvaadatav: Valgas selgus Eesti raiemeister 2018

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Sel laupäeval, 9. juunil selgub Valgas Eesti meister raiespordis 2018.
Vaata raiespordi Eesti Meistrivõistluste otseülekannet Postimehe ja Maa Elu vahendusel.

Raiespordi xCUT CUP 2018 sarja kuuluvatel Eesti meistrivõistlustel osalevad Eesti, Läti, Leedu, Valgevene ja Soome parimad raiesportlased.

«Võistlus tõotab tulla väga pingeline,» rääkis raiespordisarja xCUT CUP projektijuht Mart Kelk. «Meistritiitlile võistlejaid on mitmeid. Eelolevatelgi võistlustel osalevad mitmekordsed Eesti meistrid ja maailmameistrivõistlustel silma paistnud Andres Olesk, Taavi Ehrpais ja Sulev Tooming, maailma ja Euroopa võistlustel juuniorsportlasena mehetegusid teinud ja nüüd profiklassis võistlev Jarro Mihkelson. Nii et võitjat ennustada on täiesti võimatu!»

Noored raiesportlased

Kelk lisas, et tähelepanuta ei tohiks jätta ka noori, alles alustavaid raiesportlasi. «Luua Metsanduskoolist tuleb raiesporti igal aastal võimekaid noori. Näiteks hiljuti Ungaris Euroopa noortemeistriks pärjatud Henri Tokman, või mitmetel võistlustel silma paistnud Ralf Elfenbein. Aga üllatada võivad teisedki.»

Laupäevased Eesti meistrivõistlused on paljudele võistlejatele otsustava tähtsusega – nende tulemuste põhjal selgub lõplikult ka Eesti koondis augustikuus Norras toimuvateks raiespordi maailmameistrivõistlusteks.

«Hetkeseisuga kuuluksid koondisse proffidest Taavi Ehrpais, Sulev Tooming ja Jarro Mihkelson, aga see võib ka muutuda. Ka juuniori nime saame öelda alles peale võistlusi. Nii et pinget ja põnevust jätkub,» selgitas peakorraldaja Mart Kelk.

Viis võistlusala

Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal – langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Võistlused Valgas Pedeli jõe äärsel puhkealal algavad kell 9.00, pealtvaatajad saavad kaasa elada neljale platsialale (langetamine toimub linnast väljas metsas). Raiespordi Eesti meister 2018 selgub laupäeva õhtul.

Lisaks toimub samal ajal kaksiklinnade Valga-Valka Festival, just laupäeval toimub suur Liivimaa laat.

Eesti meitsrivõistlused on võistlussarja xCUT CUP 2018 tänavune kolmas jõukatsumine. Premiumsponsor Husqvarna uutest kettidest inspireeritud sari ühendab kevadest sügiseni enda alla kolm traditsioonilist raievõistlust: aprillis maamessil toimuv Kevadkarikas, TOP10 ja Eesti raiemeistrivõistlused. Eesti meister ja maailmameistrivõistluste koondis selguvad 9. juunil Valgas.

Lisaks Luua Metsanduskoolile tehakse võistluste organiseerimisel koostööd ka SA INNOVEga.

Tagasi üles