Põllumajanduse ideekorjetalgutel otsitakse lahendusi elulistele probleemidele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Maisiistikud. Pilt on illustratiivne

FOTO: PETER NEWCOMB / REUTERS / Scanpix

Juuni alguses toimuv ideehäkaton (mõttekorjetalgud, toim.) «Tech for Agriculture» ootab kõiki huvilisi osalema ja põllumajanduse edendamiseks uusi ideid välja arendama, teatas Triin Heinaste maaeluministeeriumist.

Põllumajandusvaldkonna häkatonil arendatakse tiimides 48 tunni jooksul välja uuenduslikke lahendusi ja prototüüpe, et põllumajandussektorit nutikamaks muuta.

«Digitaliseerimine ja e-lahenduste kasutamine on üks võimalusi põllumajandussektori ja maapiirkondade jaoks täiendavate kasvuvõimaluste loomiseks,» ütles maaeluminister Tarmo Tamm. «Kutsun kõiki, kes on põllumajandusega lähemalt või kaugemalt seotud, häkatonist osa võtma ning jagama oma uudseid ideid põllumajanduse arendamiseks, et anda panus targemalt tootmiseks, analüüsimiseks ja kasvatamiseks,» lisas Tamm.

Lahendused elulistele probleemidele

«Tech for Agriculture» on häkaton, mille eesmärk on koguda innovaatilisi ideid, mis aitaksid põllumajandusvaldkonda arendada. Osalejad saavad tänu Põllumajandusuuringute Keskusele, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA), Maa-ametile, Hollandi Põllumajanduse, Looduse ja Toidukvaliteedi Ministeeriumile ning Wageningeni Ülikoolile kasutada andmebaase, mille abil elulistele probleemidele lahendusi leida.

Kolme parima võistkonna esindajad saavad võimaluse oma töid esitleda 13. juunil toimuval Hollandi-Eesti seminaril «Innovation in Agriculture», kus osalevad ka Hollandi kuningas Willem-Alexander ja kuninganna Máxima ning mõlema riigi põllumajanduse eest vastutavad ministrid. Lisaks saab üks võistkondadest jätkata oma prototüübi arendamisega Prototroni programmis ning parim tiim saab otsepääsu Climate Launchpad programmi.

Häkatonile on osalema oodatud põllumajandusega seotud inimesed, insenerid, arendajad, andmespetsialistid ning kõik teised, kellel on soov luua uusi lahendusi, tooteid ja teenuseid.

Põllumajanduse ideehäkaton «Tech for Agriculture» toimub 8.–10. juunil 2018 Tallinnas Spring Hubis aadressil Pärnu mnt 148.

Võistlusele saab registreerida siin

Tagasi üles