Hea töödeldavuse tõttu on kivi kõrgelt hinnatud skulptorite seas. Orgita dolomiiti kaevandav ja töötlev osaühing Orgita Dolomiiditooted tegeleb kõrvalharudena ka kivijääkidest mitmes fraktsioonis paekivikillustiku tootmise ning ehitusmasinate ja karjääritehnika rentimisega.
Märjamaa vallas tegutseva perefirma juht Toomas Kirsipuu meenutab, et jõudis dolomiidi kaevandamiseni tänu sellele, et aitas tuttavatel ettevõtet finantsiliselt üles ehitada. „Aga elu teeb keerdkäike, äri ei läinud käima ja mul ei jäänud üle muud, kui osta välja kogu ettevõtmine,” ütleb ta.
Hariduselt on Kirsipuu hoopis kunstiinimene, õppinud kultuuritöötajaks, täpsemalt fotograafiks-kinematografistiks. „Eriti südamelähedane on kunstfoto, aga naudin teisigi kunstiliike, olgu muusika, teater, kujutav kunst vms, peaasi et ma sellest aru saan,” muigab ta.
Ka kivitöötlemist peab ta loominguliseks tööks. „Naudin uute toodete väljaarendamist, hangin reisides isukalt kogemusi ja ideid, kõik see on minu maailm,” märgib ta.
Pärast osaühingu loomist 2000. aastal käis mees ärikoolitusel, aga kõige olulisemad teadmised ja oskused on ta enda sõnul hankinud ikkagi reaalselt töötades ja ettevõtet juhtides. „Ebaõnnestumiste tõttu on mul tulnud arvestatavat kooliraha maksta. Minu ettevõtjakarjääri esimene etapp oli tohutu vaimustus, et küll ma nüüd panen, aga sellele järgnesid ahastus ja võitlus, neist viimane kestab praegugi,” kõneleb mees.
Kirsipuu kinnitab, et äpardused on ettevõtluse loomulik osa. „Pidime algselt hakkama dolomiidist väetisekomponenti tootma. Investeerisime ja tegime ettevalmistusi, aga kui läksin Maardusse „äripartneriga” viimaseid detaile kokku leppima, selgus, et peale mõne vettinud väetisekoti ja vaevu hingedel püsiva värava seal muud polnudki. Esialgu ahastasin, aga kui pea klaariks sai, pusisime edasi,” räägib ta.