K, 30.11.2022

Riik pühendab põllumeestele aastas kaks tundi tasuta aega

Sten Torpan
, Toimetaja
Riik pühendab põllumeestele aastas kaks tundi tasuta aega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Elmo Riig / Sakala

Esmaspäeval allkirjastasid Maaeluministeerium ja Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) kokkuleppe, mis võimaldab kasutada põllumajandustootjatel ja maa valdajatel kalendriaastas kaks tundi tasuta nõustamisteenust, teatas ministeerium.

Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsleri Toomas Kevvai sõnul on kõigi ühine huvi, et toetuste taotlemine oleks sujuv ja taotlejatel oleks vajalik tugi, mis hoiaks ära uute teenuste kasutamisest tulenevad ebatäpsused. «Ministeeriumile on oluline, et võimalikult paljud toetuste taotlejad, aga ka teiste e-teenuste kasutajad saaksid nõu, kuidas neid teenuseid efektiivselt ja vigadeta kasutada,» lisas Kevvai.

«PRIA on järjest üle minemas elektroonilisele toetuste taotlemisele. Põllumajandustootjad, kel pole elektrooniliste taotlustega veel piisavalt kogemusi, vajavad aga toetuse taotlemisel asjatundlikku abi. Seetõttu jätkab Maaeluministeerium MES nõuandeteenistuse kaudu selle võimaluse pakkumist. Teenus on klientidele kalendriaastas kahe tunni ulatuses tasuta,» märkis Toomas Kevvai.

Muutmise kokkulepe annab võimaluse hüvitada toetuse taotlemisega, sealhulgas elektrooniliste andmekogude kasutamise nõustamisega seotud nõustamisteenuse maksumus 100 protsendi ulatuses ühe kliendi kohta kuni kaks tundi kalendriaastas. Nõustamisteenust, mis ületab kahte tundi kalendriaastas, toetatakse 90 protsenti teenuse maksumusest. Seni oli toetuse taotlemise nõuandeteenuse toetusmäär 80 protsenti teenuse maksumusest. Toetust ei saa taotleda rohkem kui 1500 eurot teenuse kohta.

Märksõnad
Tagasi üles