Nädalavahetuseks maale IV - laat riigipiiril ja kunstniku 152. sünnipäev

Piirilaat Valga-Valka piiril

FOTO: Rein Säinas / Valgamaalane / Scanpix

Algav nädalavahetus pakub mitmesugust toidu-, laada- ja ajaloosõpradele. Kihnu saarel saab käia talust tallu kohalikku toitu proovimas, Kadarapikus toimub kunstniku sünnipäeva puhul kontsert, Valgas toimub piiriülene laat ja veel palju muud. Maa Elu väärtustab ettevõtlikku maainimest ja innustab kõiki peateelt maha pöörama.

Kihnu räimeretk

5. mail kell 8.45 Kihnul

Kolmandat korda toimuv Kihnu räimeretk on Kihnu turismihooaja avasündmus – üritusel saab maitsta Kihnu räimeroogi, toimub Kihnu käsitöö- ja toidulaat koos õpitubadega, on avatud Kihnu talud ning päeva lõpetab pidu ansambliga Untsakad. 

Osavõtja saab osta 5 eurot maksva käepaela, millel märgitud 5 Kihnu talu, kus teda 5. mail oodatakse. Igas talus saab käepaela omanik suitsuräime, räimerulli, tüki Kihnu leiba ning topsi Kihnu jooki. Loe veel.

Piirilaat

5. - 6. mail Valga-Valka piiril

Erakordne laat toimub pikki piiri ja kauplejaid on nii Eesti kui ka Läti poolel. Toimub lihatoodete konkurss ja grillimisvõistlus «Piirideta grill».

Ants Laikmaa 152. sünnipäev

5. mail kell 14 Kadarpiku külas

Kogunetakse Ants Laikmaa muuseumisse, et tähistada kunstniku 152. sünniaastapäeva. Traditsiooniliselt viiakse lilled Ants Laikmaa viimsele puhkepaigale tema kodupargis, avatakse muuseumi suvehooaja esimene näitus ning toimub väike kontsert. Loe veel.

Taaskasutuskoja kirbuturg

6. mail kell 10 Moostes

Mõnus vaba kogukonnaüritus maitsvate kodutehtud roogadega lõbusa pillimängu saatel. Põnevad leiud alates Polümeeri kummiloomadest kuni vankriratasteni. Loe veel.

Talgud Kalamehe talu kivikalmel

5. mail kell 11 Tarbjal

Kalmeid tutvustab arheoloog Tanel Moora. Loe veel.

Populaarne

Tagasi üles