Mahepõllumajanduse 1,7 miljonit lisaeurot päästab selleaastase toetuse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: MAILIIS OLLINO/PRNPM/EMF/Scanpix

Kuna inimeste huvi mahetoetuse vastu oli prognoositust suurem, allkirjastas maaeluminister Tarmo Tamm esmaspäeval käskkirja, millega suurendatakse toetuse taotlusvooru eelarvet 1 720 000 euro võrra, teatas Maaeluministeerium.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on mahepõllumajandus Eesti jaoks oluline põllumajandustootmise haru, mis on kasvanud ennaktempos. «On näha, et ettevõtjad tunnevad selle keskkonnasõbraliku tootmisviisi vastu suurt huvi. Kahjuks lõi see olukorra, kus pidime sel aastal vaatamata lisavahendite leidmisele vähendama väljamakstavaid toetusi,» sõnas Tarmo Tamm.

«Oleme leidnud 1,7 miljoni euro ulatuses täiendavad vahendeid, et maksta veel sellel aastal tootjatele välja toetus maksimaalses mahus. Lisaks on riigieelarve seaduse raames kokku lepitud lisavahendite jaotus aastateks 2019–2021 –  esialgu 1,5 miljonit aastas, mis tõuseb 2,5 miljonini. Kui mahetootmine kasvab samas tempos, siis ei pruugi need vahendid järgnevatel aastatel tagada toetuse väljamakset 100 protsendi ulatuses, kuid me ei pea kartma ka toetuse märkimisväärset vähendamist,» lisas minister Tamm.

Mahepõllumajanduse toetamiseks täiendav raha võeti maaelu arengukavast.

Tagasi üles