L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ministeerium: kalapüügipiirangud peavad tagama kevadise kuderahu

BNS
Facebook
Comments
Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Kevadel on keelatud nakke- ja raamvõrguga kalapüük enamikus siseveekogudes, samuti pikeneb kahe nädala võrra ka haugi püügikeeld Võrtsjärvel, sest kevade saabumine viibib.

«Et meie järvedesse kalu ikka jaguks, tuleb neid kaitsta,» ütles keskkonnaminister Siim Kiisler pressiesindaja teatel. «Seda aasta ringi, kuid iseäranis just kevadel, kuna siis on kudeaeg. See on aeg, mil inimtegevus kalu häirida ei tohi,» rõhutas Kiisler.

Kiisler lisas, et keeld aitab vältida kalade sattumist püügivahenditesse, millest vette tagasilaskmise korral on ellu jäämise tõenäosus väike.

Kevadperioodil on teatud veekogudes kutseline kalapüük mõrdadega lubatud, võimaldades nii kalu elusalt vette tagasi lasta.

Haugi püügikeeld Võrtsjärvel pikeneb 16. aprillist kahe nädala võrra ehk 30. aprillini. «Kevad laseb end oodata ning külma veetemperatuuri tõttu vajab haug kudemiseks rohkem aega,» sõnas Kiisler.

Nakke- ja raamvõrguga ei tohi kala püüda siseveekogudes 15. aprillist 31. maini. See keeld ei puuduta Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve, Võrtsjärve ja Narva jõge Narva veehoidlast ülesvoolu. Viimastes on nakke- ja raamvõrgu keelud kehtestatud teistel aegadel.

Kiisleri sõnul puudutab nakke- ja raamvõrgu keeld ennekõike 26 ettevõtet, kes tegelevad kutselise kalapüügiga sisevetes. Harrastuskalastajaid see aga ei piira, kuna selleks perioodiks ei ole nakkevõrkudega püügivõimalusi antud. Muud keelud seevastu kehtivad nii kutselistele kaluritele kui ka harrastuskalapüüdjatele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles