R, 1.12.2023

Käes on viimane aeg lihavõttemuru külvamiseks

Riina Martinson
, Maa Elu toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Muruseemne külvamiseks sobib isegi munakoor.
Muruseemne külvamiseks sobib isegi munakoor. Foto: Internet

Kaks nädalat enne munadepühi on paras aeg külvata lihavõttemuru. Selleks vajalikke seemneid müüakse poes lihavõtte- või kassimuru nime all, aga kasutada võib ka nisuteri või tavalist muruseemet, eriti hea, kui see sisaldab kiiresti tärkavat raiheina.

Kui täna-homme külvate, siis nädala pärast peaks külvikast juba rohetama ja kahe pärast saate selle koos kaunistustega lauale sättida.

Külvamiseks võtke mõni lillepott, madal karp või taldrik. Väga populaarseks on muutunud lihavõttemuru kasvatamine näiteks munakoortes. Kuna muru kasvatate väga lühikest aega, saab edukalt kasutada ka anumat, mille põhjas pole auke.

Mullaks sobib hästi külvimuld, aga ka toalillemuld või mõni muu, mis kodus juhtub olema. Täitke nõu mullaga, tasandage see ja kastke märjaks. Seemned külvake tihedalt ja katke õhukese mullakihiga, vajutage see õrnalt kinni ning piserdage veega. Tärkamise kiirendamiseks võite anuma katta kilekotiga ja asetada sooja kohta. Pärast tärkamist eemaldage kile ja asetage nõu valgesse kohta ning jälgige iga päev, et muld oleks parajalt niiske.

Kui muruseemet võtta pole, aga suudate õues tükikese murumätast lahti lüüa ja tuppa kasvama tuua, lööb seegi soojas kiiresti rohetama.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles