Kütmisel ei tohiks unustada neid lihtsaid reegleid

Sten Torpan
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Katkine küttekolle.
Katkine küttekolle. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF/Scanpix

Suured pühad on ukse ees ning ilm on mõnusalt talvine, kuid nädalavahetuseks maakoju sõites ei tohi unustada ahju kütmisega seotud reegleid, teatab Päästeamet.

Päästeameti soovitused on:

  • Küta ahju mõistlikult. Ülekütmise vältimiseks tuleb külmaga kütta üks ahjutäis korraga, seda mitu korda päevas.
  • Ära pane põlevmaterjale küttekoldele liiga lähedale (küttepuud, vaip). Tulekahju võib tekkida lenduvast sädemest ning isegi soojusülekandest. Sooja ahju kohal on hea kuivatada näiteks märgi riideid. Kindlasti tuleb tuleõnnetuse vältimiseks seda tehes jälgida, et mõni kergestisüttiv riietusese kuumale ahjule ei pudene.
  • Ahju peab kütma kuiva ja kvaliteetse halupuuga. Puidus olev keemia talletub kergesti küttekeha seintele, seetõttu ei sobi kütmiseks värvitud, immutatud või muul viisil kemikaalidega töödeldud puitmaterjal ning mitmesugused olmejäätmed.
  • Ära lahku kodust või mine magama enne, kui kütmine on lõppenud.
  • Tühjenda küttekolle põlenud puidu jääkidest alles peale nende jahtumist. Veendu, et tuhas ei oleks hõõguvaid tükke. Kindlasti ei tohi kuuma tuhka ladustada kergestisüttivas anumas. Kuum tuhk tuleb paigutada metallnõusse ning viia hoonest väljapoole jahtuma.
  • Siiber peab olema kütmise ajal täielikult avatud.
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles