Meistri sõnul on isikliku aja hindamine nende aastatega väga väärtuslikuks muutunud. Varasematel aastatel ei olnudki sellest suurt lugu, kui tuli laupäeval Tallinnasse asju vedada, praegu ta seda meelsasti teha ei taha. Algul paned tööl „sajaga“ , siis hakkad aru saama, et töö kõrval on ka muu elu, koorub vestlusest välja.
Herodesele meeldib, kui saab vaheldumisi korda teha vana mööblit, siis aga anda uus ilme autode sisemustele või interjööridele. Tema käe alt tulnud mööblit on Vihula mõisas, Tallinna Õnnepalees ja hotellis Telegraaf, kui nimetada vaid mõnda tuntud kohta. Väga rahule jäi meister diivani ja kahe nahktugitooliga, mis hiljuti said seest ja väljast uuendatud traditsiooniliste materjalidega ning nüüd Vaimõisa külas ühes peres oma elu jätkavad.
Herodes peab väga oluliseks klientidega läbi arutada tellija soovid ja tegija põhimõtted. Kui klient tahaks tigudiivani sisse odavuse pärast panna porolooni, siis sellised tööd ütleb ta ära. Tema kindel seisukoht on, et väärtuslikku vana mööblit ei tohi uuendada valede materjalidega või panna sisse tagasi vana meriheina. Arvestada tuleb sellega, et vana mööbli kordategemine võtab palju aega, ainuüksi tigudiivani käetoe voltide sättimiseks võib kuluda mitu tundi. Kiirustamine siin head tulemust ei anna. „Missioonitundega sadulsepp vaatab alati tervikpilti. Kõige tähtsam on kopeerida võimalikult palju vana meistri tööd, kasutada autentseid töövõtteid ja õigeid materjale,“ loetleb Herodes põhitõdesid.
Raamatutest ja internetist leiab samuti palju õpetlikku, kuid „nullist ei saa interneti abil kindlasti alustada – sealt vaadates ei saa aru, kui tugevasti mõnd sõlme siduda või kuidas nurka teha, käelisi oskusi peaks enne kindlasti kuskil õppima“. Kuid et iga mööblieseme taastamiseks on lahendus, seda teab Vigurtigu omanik kogemuste põhjal.
Kodus on Ants Herodesel hulk vana mööblit kordategemist ootamas. Selleni pole ta veel jõudnud, et huviline võiks siit midagi kohe kaasa osta, aga mõte liigub ka selles suunas.