Rikkalikult võiks kasutada näiteks vabalt kasvanud kalkuni liha, mis sisaldab rohkelt aminohapet trüptofaani, mis paneb keha tootma õnnehormooni serotoniini.
Rasvane kala: tuunikala, lõhe ja makrell sisaldavad oomega-3-rasvhappeid, mis mõjutavad positiivselt aju tööd. Kuna kalad võivad olla reostunud raskmetallidega, siis võiks nende söömisega piiri pidada ja kasutada oomega-3 sisaldavaid taimseid õlisid: lina-, tšiia-, tudra-, kanepi-, kõrvitsa- ja rapsiõli.
Pähklites ja seemnetes on ülivajalik magneesium, mis parandab tuju, keha energiatootmist ja serotoniini tootmist ajus. Samuti leidub neis tervislikke rasvu, mis aitavad üldist tervist toetada ja veresuhkrut stabiliseerida, ja L-trüptofaani, asendamatut aminohapet, mis taas organismis serotoniini moodustada aitab, reguleerides nii meeleolu, vähendades stressi, tõstes tuju, lõõgastades ja andes kosutava une. Parimad on kõrvitsa-, seesami- ja päevalilleseemned ning Brasiilia pähklid.
Vabapidamisel lindude munad on väga toitainerikkad. Munakollases sisaldub ohtralt B-grupi vitamiine, millel on kliiniliselt tõestatud depressiooni leevendav toime, kuna need parandavad närvirakkude tööd.
Safran on vürts, mida saadakse safranikrookuste õitest. Safran on looduslik antidepressant.
Kurkum kuulub samuti looduslike antidepressantide ritta. See erakordne vürts on hea depressiooni leevendaja ja ennetaja.
Roheline tee soodustab aju ja südame tööd ning meeleolu tõusu. Sisaldab aminohapet, mis aitab ajus tekitada alfa-laineid, need rahustavad ja parandavad tähelepanuvõimet.
Naistepuna on samuti looduslik antidepressant, ainult ilma negatiivsete kõrvalmõjudeta. Tõstab meeleolu, vähendab ajus kortisooli hulka.
Goji-marjad (harilik taralõng) parandavad üldist enesetunnet ja tervist. Marjad sisaldavad kõiki kehale vajalikke asendamatuid aminohappeid ja mineraale.
Veiste-südamerohtu kasutatakse südamehaiguste ennetamiseks. See toimib rahustavalt ning võitleb põletike, ärevus- ja unehäiretega.
Roosilõhnaline kuldjuur, ženšenn, palderjan, muskaatpähkel, lõvilakk, rosmariin – nemadki annavad jõudu depressiooni ennetada ja sellega võidelda.
Ka mineraalainete puudust kehas, eriti magneesiumi ja tsingi puudust seostatakse depressiooni, halva mälu ja nõrga immuunsusega. Head tsingiallikad on mereannid, liha, täisteratooted, kaunviljad, seemned, idud, maks ja munad.