Läänemere-sõbraliku taluniku konkursile saab nüüd kandidaate esitada

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Soome laht Vainupääl

FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja / Scanpix

Eestimaa Looduse Fond (ELF) koos Maailma Looduse Fondiga (WWF) kutsub Läänemere-sõbraliku taluniku konkursile kandidaate esitama või kandideerima.

Kandidaadiks sobivad Eesti põllumajandustootjad ja talunikud, kes on võtnud kasutusele häid ja uuenduslikke praktikaid selleks, et vähendada taimetoitainete veekogudesse, sh Läänemerre kandumist. Tiitliga kaasneb rahaline toetus.

Konkursile võivad kandideerida nii suured kui väikesed, nii mahe- kui ka tavatootmisega tegelevad põllumajandustootjad, nii taime- kui loomakasvatajad üle kogu Eesti. Samuti võivad oma kandidaate esitada põllumajandustootjate ja talupidajate esindusorganisatsioonid, teised talunikud, konsulendid või riigiasutused.

Oluline on, et kandidaat rakendaks oma tegevuses ühte või mitut meetodit toitainete, sealhulgas fosfori ja lämmastiku äravoolu vähendamiseks, näiteks maheviljelust, keskkonda säästvate meetoditega silo ja väetise hoiustamist, tehismärgalade rajamist. või uuemaid tehnoloogiaid nagu täppisviljelus jms. Samuti võetakse arvesse muid keskkonnasõbralikke meetmeid, näiteks poollooduslike koosluste hooldamine.

Konkursil (Baltic Sea Farmer of the Year) on kaks vooru: kohalik ning rahvusvaheline. Rahvusvahelises voorus osalevad üheksa Läänemere riigi talunikud. Iga riigi žürii valib välja kohaliku võitja, kes saab auhinnaks 1000 eurot ning esindab riiki rahvusvahelisel konkursil. Rahvusvahelise peaauhinna võitja saab 10 000 eurot auhinnaraha. Nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi võitjaid tutvustatakse nii Eesti kui teiste Läänemere riikide meedias ning avalikkuses, tuues seeläbi kandidaatidele laialdast positiivset tähelepanu.

Infot konkursi kriteeriumite kohta ning kandideerimisvormi leiab kodulehelt.

Eesti vooru kandidaate saab esitada aadressil elf@elfond.ee või Lai 29, Tartu kuni 30. märtsini 2018.

Konkurssi korraldab Eestimaa Looduse Fond koos Maailma Looduse Fondi ja teiste partneritega. Seitsmendat korda välja antava auhinnaga soovitakse nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil tunnustada ja esile tuua tublisid põllumehi, kes leiavad igapäevase nõudliku ning ajamahuka töö kõrvalt võimalusi keskkonna säästmiseks ning aitavad seeläbi Läänemerd hoida.

Eesti kohaliku vooru võitja kuulutatakse välja 2018. aasta mais, rahvusvaheline võitja aga sügisel.

Tagasi üles