RMK esialgsed majandustulemused näitavad rekordkasumit (3)

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Puude laasimine ja tükeldamine. Pilt on illustreeriv
Puude laasimine ja tükeldamine. Pilt on illustreeriv Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Esialgsete majandustulemuste kohaselt ulatus Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) käive 2017. aastal 178,5 miljoni euroni ja kasum oli 51,7 miljonit eurot, mis on läbi aegade parim tulemus, kirjutati RMK pressiteates.

2017. aastal müüs RMK 3,8 miljonit kuupmeetrit puitu 171 miljoni euro eest.

«Nii suurt kasumit ei ole RMK kunagi varem teenida suutnud. Puidu müük küll võrreldes aasta varasemaga 5 protsendi võrra vähenes, kuid puidu hind tõusis ja ka kulusid õnnestus planeerituga võrreldes rohkem kokku hoida,» selgitas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas.

«Oma osa majandustulemustele andsid keerulised ilmaolud, mis ühtpidi ei võimaldanud tavapärasel viisil metsas tööd teha, teisalt aga tõstsid turul puidu hinda. Tähtsaim on see, et suutsime partneritele metsas töö kindlustada ja ka pea kõik müügilepingud täita,» lisas Kallas.

Mahud olid sarnased

Metsakasvatustööde mahud olid 2017. aastal sarnased eelmise aastaga. Metsa istutati 21,2 miljonit puud ehk miljon rohkem kui 2016. aastal. Metsauuendust hooldati 24 600 hektaril, noore metsa kasvutingimuste parandamiseks tehti valgustusraiet 19 000 hektaril ning keskealistes metsades harvendusraiet 8700 hektaril.

2016. aastal teenis RMK 178 miljoni suuruse käibe juures 50,3 miljonit eurot kasumit, puidumüük ulatus 4 miljoni kuupmeetrini.

2018. aastaks prognoosib RMK 178 miljoni suurust käivet, millelt plaanitakse teenida 41 miljonit eurot kasumit.  

RMK hoole all on ligikaudu 30 protsenti kogu Eestimaast, seal asub 45 protsenti Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles