Üks tuntud ilmavanasõna on seotud hommikuse või õhtuse taevapunaga, näiteks: „Eha puhub – hea ilm, koit punab – kuri ilm“ või: Kui päikene lätt looja, punanõ, siss tulõ tõsel päival kah illos ilm“ [(RKM II 364, 303 (2) < Vastseliina khk. - Kristi Salve < Liidia Klaas, 84 a. (1981)] ehk punetav taevas õhtul ennustab paranevat või head ilma. Selle põhjuseks on asjaolu, et meil valitseb üldiselt läänevool ehk rõhkkonnad ja sellega seotud pilvemassid liiguvad sageli läänekaartest itta – kui läänes ilmub selge taeva riba, siis pääseb loojuv päike pilvi alt valgustama, värvib need punaseks ja tihti võib kindel olla, et see selgema ilmaga ala läheneb (teisiti on lõunatsüklonitega, kui pilved tihenevad lõunakaartest ja siis võib just lääs või loe, kuhu päike loojub, viimasena selgeks jääda).
Lõpuks üks vahva ja paistab, et senimaani mingil põhjusel ikka ja jälle õigeks osutunud tunnus, mis näitab, millist talve on oodata: see on kobraste käitumine suve lõpus ja sügisel Halliste vallas Viljandimaal. Paraku aga möödunud suvel need koprad kadusid – nii märkis talve kohta nende käitumist jälgiv Priit Retsep kurbusega: „Koprad on kas salaküti või hundi, ilvese poolt hävitatud.“
Nädal algas tormiselt ja külma ilmaga, kuid lund sadas väga vähe. Kuigi ilm praegu soojeneb, näib, et õhutemperatuur ei tõuse üle 0 °C, samuti ei paista suurt lumesadu ega tuisku. Tundub, et talv on praeguseks kindlustunud, ent elame, näeme!