Üheksakümnendate turusituatsioon erines nüüdsest nagu öö ja päev, Soome ja Rootsi ettevõtjad nägid, et Eestis on oskuslikud õmblejad, kes teevad sama töö ära mitu korda odavamalt.
„Ise ma pole koostööpartnereid otsinudki, meid leiti üles odava tööjõu tõttu. Korraga oli meil Soomest kolm ja Rootsist kaks arvestatavat koostööpartnerit. Ühe Rootsi partneriga oli leping, et teeme iga nädal 2000 toodet, lisaks teised tellimused. Pikka aega oli väga raske, töötasime vahel ka nädalavahetusel, aga kõik olid vajadusel mitme eest väljas. Pidime välja rabelema ja end tõestama. Hiljuti lugesin oma tollal 9aastase tütre (laulja Liisi Koikson) päevikut, kus seisab, et kõik teised puhkavad, aga ema on ikka tööl ...”
Nii ongi Oberises aastate jooksul valminud peamiselt välismaiste firmade tellitud tooted. Teatakse, et kvaliteet on tagatud ja tähtaegadest peetakse kohusetundlikult kinni. „Algusajal telliti meilt väga palju kampsuneid. Suurte partiidena oleme õmmelnud aluspesu ja muid trikootooteid, jopesid, isegi koerte jalutusveste. Praegu teeme kõige rohkem tööriideid, mis lähevad Skandinaaviasse. Siia saadetakse näidised, meie teeme valmis. Oma kaubamärgi loomisele pole me isegi mõelnud. Toodame sutsuke siia, sutsuke sinna. Messidel end näitamas ei käi, sest seal otsitakse kas kõige odavamat hinda või neid, kes suudavad toota väga suures mahus. Meie sobime neile, kes soovivad keskmiseid või väiksemaid partiisid,” tutvustab Pukk-Koikson Oberise argipäeva. Töötaja seisukohalt on väiksema partii eelis see, et töö ei ole üksluine. „Kui sees on mitme tuhande tootega partiid, siis naised ütlevad, et on tüütu nii kaua üht ja sama teha. Kui mõni töö tundub raske või keeruline, siis mina ütlen, et teeme ruttu ära, saab lahti. Ülemus peab olema piksevarras ja leidma positiivse vaatenurga.”