Kaitsealustele järvedele antavate mootorsõidukilubade kestvus pikeneb

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võrtsjärv. Keskkonnaameti nõusolek veemootorsõidukitega liiklemiseks ei ole vajalik väljaspool kaitsealasid asuvatel veekogudel, Lahepera hoiualale jääval Lahepera järvel ja laevatatavatel veekogudel nagu Peipsi järv, Võrtsjärv ja Emajõgi.
Võrtsjärv. Keskkonnaameti nõusolek veemootorsõidukitega liiklemiseks ei ole vajalik väljaspool kaitsealasid asuvatel veekogudel, Lahepera hoiualale jääval Lahepera järvel ja laevatatavatel veekogudel nagu Peipsi järv, Võrtsjärv ja Emajõgi. Foto: Elmo Riig / Sakala

Keskkonnaamet hakkab sellest aastast Lõuna-Eesti kaitsealade veekogudele veemootorsõidukite liikumislube väljastama kuni viieks aastaks, et vähendada tarbetut bürokraatiat.

«Selle muudatusega soovime tulevikus vähendada nii iga-aastaste loataotlejate kui ka keskkonnaameti spetsialistide halduskoormust,» ütles ameti Lõuna regiooni looduskaitse juhtivspetsialist Kaili Viilma pressiesindaja teatel.

«Reeglid ja piirangud kaitsealade veekogudel sõitmiseks on piisavalt täpselt õigusaktidega paika pandud ja välja kujunenud, et vältida mootorsõidukite kasutamisest tekkivat võimalikku kahju looduskeskkonnale. Seepärast on vastavad veemootorsõidukite kasutamise üldised tingimused lisatud nüüdsest koheselt ka liikumisloa uuendatud taotlusvormile,» lausus Viilma.

Veemootorsõiduki liikumisluba saab kuni viieks aastaks taotleda Jõgeva-, Viljandi-, Tartu-, Põlva-, Valga- ja Võrumaa kaitsealade veekogudel liikumiseks. Keskkonnaameti nõusolek veemootorsõidukitega liiklemiseks ei ole vajalik väljaspool kaitsealasid asuvatel veekogudel, Lahepera hoiualale jääval Lahepera järvel ja laevatatavatel veekogudel nagu Peipsi järv, Võrtsjärv ja Emajõgi, kus veesõidukitega liiklemist ei reguleerita looduskaitseseaduse alusel. Samas on osadel kaitsealadele jäävatel veekogudel mootorsõidukite liiklemine täielikult keelatud, mistõttu sinna amet lube ei väljasta.

Sisepõlemismootoriga veesõidukite kasutamine ei ole lubatud rekreatiivsel eesmärgil nendel järvedel, mille pindala on väiksem kui sada hektarit ja jõgedel, mille laius on alla kümne meetri. Elektrimootoritele seda piirangut ei kohaldata. Kaitse-eeskirjadega on mistahes mootoriga ujuvvahendiga sõitmine reeglina keelatud, seal hulgas näiteks Endla järvel Endal looduskaitsealal, Kuningverel ja Mustjärvel Alatskivi maastikukaitsealal, Ähijärvel Karula rahvuspargis, Koosa järvel Peipsiveere looduskaitsealal ja Vooremaa maastikukaitseala järvedel, välja arvatud Saadjärv.

«Paneme kõigile looduses liikujatele südamele, et mootorsõidukite kasutamine on loodusele siiski häiring ja seepärast tuleks alati eelistada ilma mootorita liikumist - nii näeb, kuuleb ja kogeb ka ise rohkem looduses toimuvat,» lausus Viilma.

Liikumisloa taotlusvorm on leitav keskkonnaameti kodulehelt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles