N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Praegu on õige aeg investeerida põllumajandustootmisesse

Praegu on õige aeg investeerida põllumajandustootmisesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Wavebreakmedia ltd / PantherMedia / Scanpix

Maaeluminister Tarmo Tamm tegi Tartus peetud konverentsil «Põllumajanduse äriplaan 2018» avaettekande põllumajanduse ja maaelu arengusuundadest tuleval aastal. 

Ettekandes kõneles ta Eesti põllumajanduses valitsevast olukorrast ja suundumustest, ekspordist, innovatsiooni tähtsusest, investeerimisest ja toetustest. Minister Tamm märkis, et maailma majanduses valitsevad optimistlikud meeleolud ja Eesti majandus on pööranud kasvule ning põllumajandustootmises nähakse paranenud turuolukorra valguses perspektiivi.

«Maailma majandus areneb ja rahvastik kasvab, mis on viimasel ajal suurendanud nõudlust meie kvaliteetsete toiduainete järele ka väljaspool Euroopa Liitu,» nentis minister.

«Samas läheb suur osa Eesti põllumajandustoodangust praegu ekspordiks madala lisandväärtusega toorainena. Meie tootja peab olukorda muutma ja leidma võimalused toodangule kõrgema lisandväärtuse andmiseks, et suurendada oma sissetulekut ja positsiooni tarneahelas,» selgitas Tamm.

Möödunud aasta on õpetanud riske hindama

«Taimekasvatajatele on tänavune aasta olnud ilmastiku tõttu keeruline, kuid õpetlik, sest oleme hakanud rohkem mõistma vajadust riskijuhtimisega tegeleda. Kui suudame riske mõistlikult hajutada, panna suurenevaid toetussummasid efektiivsemalt tulu teenima ja väärindada ka põllumajandusmaad, mida täna ei kasutata aktiivseks tootmiseks, on tulevikku vaadates põhjust olla optimistlik,» toonitas Tarmo Tamm.

Minister täpsustas, et lisandväärtuse suurendamiseks ning konkurentsivõime parandamiseks on senisest enam vaja rõhku panna tootearendusele ja innovatsioonile ning uute tehnoloogiate rakendamise soodustamisele. Põllumajandustootjate tootlikkuse kasvuks, efektiivsemate ja keskkonnasõbralikemate tehnoloogiate kasutamiseks ja ettevõtlustulu tõstmiseks tuleb tõhusalt kasutada teadmussiirde võimalusi.

Konverentsil autasustas minister Tarmo Tamm Äripäeva põllumajandustootjate pingerea esikolmikut: Eesti Tõuloomade Kasvatajate ühistut, Laheotsa osaühingut ja Grüne Fee Eestit. Ettevõtted reastati 2016. aasta majandustulemuste alusel.

Märksõnad
Tagasi üles