Nurgakivi saab 40 töökohta loov kodu- ja aianduskeskus

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Tartu piiril Rohelisse Parki loodav Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest saab teisipäeval, 28. novembril nurgakivi.

Aprillis uksed avavas keskuses on müügipinda 9000 ruutmeetrit, lisaks 180kohaline parkla ning 150kohaline restoran. Projekti maksumus on ligikaudu 6 miljonit eurot. Nurgakivi panevad Rohelise Pargi, Gardesti ja ehitusfirmade esindajad ning Tartu linnapea.

Gardesti juhatuse liikme Kersti Jeetsi sõnul on loodav aianduskeskus Eestis uudse kontseptsiooniga, mis on sarnane IKEAle. «Üldistatult on keskus üks suur pood, milles paiknevad avarad osakonnad erinevatele kaubagruppidele. Keskus hakkab pakkuma laias valikus aia- ja toataimi, aiamööblit, tööriistu, toitu ja tarvikuid lemmikloomadele, sisustuskaupa, lõikelilli ning hooajalist talukaupa. Esindatud on ka mõned kaubamärgid nö shop-in-shop (pood poes, toim.) lahendusena,» ütles Jeets.

Aastaringselt lai kodu- ja aianduskaupade valik on jaotatud eri osakondadesse ning Eestis uuenduslik ostukeskkonna ülesehitus ja kliendi liikumissuuna koordineerimine teevad kliendile ühest poest teise liikumise mugavaks.

«Oleme olnud pargi esimeste asukate hoonete ehituse juures ja meie arvates peab Tartu sissesõidul avanev arhitektuurne pilt olema tänapäevane. Rohelise Pargi valmimine aitab sellele kindlasti kaasa,» rääkis Mapri Ehituse juhataja Priit Jaagant.

Populaarne

Tagasi üles