Luua Metsanduskooli direktor saab Balti Ühtsuse medali

Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu. FOTO: Tõnu Eller

Balti assamblee tõstis Zuba-Reinsalu puhul esile tema tegevust Balti metsanduskoolide kutsealavõistluste korraldajana. Medali pälvisid ka dokumentaalfilmi «Balti Ülikooli lugu» režissöör, ajakirjanik Helga Merits ning XII ja XV Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus kunstiline juht ja peadirigent Alo Ritsing.

Luua Metsanduskooli direktori Haana Zuba-Reinsalu sõnul on medal väga suur tunnustus koolide koostööle Eestist, Lätist ja Leedust. «Balti metsanduskoolide koostöö sai alguse juba aastal 1964, sel aastal toimusid 53. Balti Mängud. Luua Metsanduskoolil on selle traditsiooni alguses otsustav roll – Balti Mängud algatas tookordne Luua kooli direktor Kaupo Ilmet. Sel aastal arutasime Läti ja Leedu kolleegidega tõsiselt ka tulevikku – erialasid on juurde tulnud ning mänge tuleb täiendada uute aladega,» rääkis Zuba-Reinsalu.

Oluline on võrdlusmoment

Luua Metsanduskooli seob tihedam koostöö Ogre metsanduskooliga (Ogres tehnikums) Lätist ning Kaunase metsanduse ja keskkonnatehnoloogia ülikooliga (Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje) Leedust. «Oluline on kokku viia eri riikide sama eriala õpilased kui õpetajad, nii tekivad arutelud ühiste probleemide üle ja võrdlusmoment. Suhtlus ei piirdu vaid ühiste võistluste ja ametlike kohtumistega, nii meie õpilastel kui õpetajatel on tekkinud sõpru-tuttavaid Lätist ja Leedust, kellega suheldakse tihedamalt. Mitte ainult ametlikud, vaid ka inimestevahelised kontaktid on koostöö olulised tulemused,» lisas Haana Zuba-Reinsalu.

Balti Assamblee teatel avaldatakse medaliga tänu ja austust erilistele inimestele, kes oma igapäevases töös on tõestanud oma erilist pühendumist ja kiindumust Balti riikide koostöö ja meie Balti regiooni õitsengu vastu ja kelle mõtted ja teod on pühendatud Balti ühtekuuluvusele. «Haana Zuba-Reinsalu, Luua Metsanduskooli direktor ja Balti Mängude ja Balti kutsealavõistluste korraldaja, saab Balti Assamblee medali nr 328 oma väsimatute jõupingutuste eest Balti rahvaste kokku toomiseks ja inimestevaheliste otsekontaktide tugevdamiseks,» teatas Assamblee.

Medalid antakse üle reedel 10. novembril kell 10.45 Riigikogus toimuval autasustamistseremoonial. Medali deviis «Ubi concordia, ibi Victoria» kõlab eesti keeles «Kus üksmeel seal võit».

Balti Assamblee loodi 8. novembril 1991. aastal rahvusvahelise organisatsioonina kolme riigi parlamentaarse koostöö arendamiseks ning ühiste poliitiliste, majanduslike ja kultuuriliste küsimuste arutamiseks.

Tagasi üles
Back