Aasta parim põllumees selgub kümne kandidaadi seast

Kalevipoeg kündmas FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatud konverentsil Tallinnas riigikogu konverentsikeskuses selgub teisipäeval tänavune aasta põllumees, kelleks kandideerib kümme inimest.

Tänavusele aasta põllumehe konkursile on maamajanduslikud organisatsioonid esitanud kümme kandidaati seitsmest maakonnast. Tiitlile konkureerivad põllumehed Harju- ja Raplamaalt, Lääne-Virumaalt ja Pärnumaalt, samuti Saaremaalt, Tartu- ja Võrumaalt.

Esindatud on piima- ja teraviljakasvatus, samuti lihaveise- ja kitsekasvatus. Põllumehed konkureerivad kartuli-, köögivilja- ja maasikakasvatuses, samuti kalakasvatuses ning aianduses.

Konverentsil esineb tervitusega president Kersti Kaljulaid. Põllumajanduspoliitika hetkeseisu selgitab maaeluminister Tarmo Tamm. Põllumajandusreformi uusi suundi avavad Copa-Cogeca peasekretär Pekka Pesonen ja Soome Põllumeeste ja Metsaomanike keskliidu juhataja Simo Tiainen. Jätkusuutlikust toidutootmisest teeb ülevaate Leedu Põllumajandusühistute Liidu juht Mindaugas Maciulevicus.

Tagasi üles
Back