Loodusmuuseumi veebiviktoriinil selgusid parimad noored seenetundjad

FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/SCANPIX

Eelmisel nädalal toimus veebikeskkonnas www.loodusheli.ee Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seeneviktoriin 6.-12. klasside õpilastele. Parimad noored seenetundjad õpivad Palupera põhikoolis, Tartu Mart Reiniku koolis ja Tallinna Inglise kolledžis.

Seeneviktoriini korraldaja Külli Kalamees-Pani sõnul teeb rõõmu, et noortel on siiras huvi nii seente kui looduse vastu. «Seente tundmine ning eriti söödava ja mürgise seene eristamine on elus väga vajalik oskus,» lisab Kalamees-Pani.

Viktoriinil esitati õpilastele küsimusi seente mitmekesisuse, eluviisi, erinevate liikide ning nende tunnuste kohta. Osalejad pidid tundma seeni välimuse järgi ning oskama vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele. Piltide järgi pidid noored tundma ära näiteks nii kitsemampli ja sapipuraviku kui ka vääveltoriku ja soomustindiku.

Võistlusel osales kokku 96 võistkonda, kellest kolm vastasid kõikidele küsimustele õigesti. Hindamine toimus kahes vanuserühmas: 6.-9. klass ja 10.-12. klass. Mõlemas vanuseastmes oli rebimine tihe ning 1.-3. koht läks jagamisele.

Parimad seenetundjad selgitas välja žürii koosseisus: Külli Kalamees-Pani, Veljo Runnel ja Karin Pai.

Noorema vanuseastme 1.-3. koht

  • Võistkond Loodussõbrad koosseisus Eve Riivik, Triinu Kull, Kadri Laas (Palupera põhikooli 7. klass)
  • Võistkond 9A koosseisus Iris Kreinin, Pilletriin Peterson, Kristelle Michelson (Tartu Mart Reiniku kooli 9. klass)
  • Võistkond Saatana-kivipuravikud koosseisus Iris-Gertrud Jussila, Helen Puškin, Liisa Mai Arismaa (Tallinna Inglise kolledži 9. klass)

Vanema vanuseastme 1.-3. koht

  • Võistkond Murumunad koosseisus Diana Purdeots, Helen Maria Tamm, Hanna Liis Kiho (Miina Härma gümnaasiumi 12. klass)
  • Võistkond Seenesõbrad koosseisus Sandra Tuulik, Piia Karoliina Unt, Susann Lepik (Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi 12. klass)
  • Võistkond Turbojänesed koosseisus Kadi Siilbek, Kristi Vaino, Rutt Kahre (Põlva gümnaasiumi 11. klass)

Seeneviktoriini korraldas Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Populaarne

Tagasi üles
Back