Tänavused etemad loodusvaatlejad said tunnustuse

Noor loodusvaatleja

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF/Scanpix

Keskkonnaagentuur tegi teatavaks iga-aastase loodusvaatluskampaania tulemused. Loodusvaatluskampaania toimus tänavu 14. aprillist 30. septembrini ning sellel perioodil tegid 75 vaatlejat kokku 416 vaatlust.

Tänavu oli vaatlusobjektideks valitud välja 22 liiki, mis omakorda jagunesid kuue kategooria alla: imetajad, linnud, liblikad, seened, taimed ja samblikud. Geograafiliselt jagunesid vaatlused proportsionaalselt üle Eesti, ulatudes väiksematest paikadest näiteks ka Ruhnu ning Piirissaareni.

Kampaania eestvedaja, Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialist Reigo Roasto näitamas, kus registreeritud vaatlused toimusid

FOTO: Valdo Jahilo

Liigiti vaadeldi kõige rohkem metskitse (215 korda), kellele järgnesid pika vahemaaga rukkilill, käopäkk, suitsupääsuke, harilik kuldvits, harilik lõokannus, koerliblikas, harilik kukeseen ja kanada kuldvits.

Vaatluskampaania lõpuauhindade loosimises osalesid kõik vaatlejad, kes olid vaadelnud vähemalt 4 kampaanialiiki – selliseid oli kokku 10. Kokku loositi välja kolm võitjat, kelleks osutusid Märten Rannu, Eero Kiuru ja Ants Animägi.

Populaarne

Tagasi üles
Back