«Järgmine loogiline samm oli kasvuhoone ehitamine ja siis tuli juba tomatitaim,» jutustab Juhani, kes määras toona ühe tomatitaime hinnaks ühe pudeli õlle hinna. «See on kindel rehkendus, pudeli õlle hinda mõistab igamees hinnata,» põhjendab ta.
Mõne aja pärast kohtus Juhani lätlase Guntisega, kes «tegi» roose. «Ka minus tärkas huvi. Toona oli Lätis taimekasvatuseks lubatud pindalanorm hulga väiksem kui Eestis. Arendasime koostööviisi, mil tema pookis roose Lätis, mina aga müüsin neid Eestis,» jutustab Juhani esimese kooperatiivi sündi ja üleminekut «rooside maailma».
Edasi alustati koos poeg Tiiduga maade raadamist ja tasapisi lisandusid puud-põõsad. Juhani oli tol ajal tööl tuletõrjes. «Kui oli vähe tulekahjusid, oli hästi, kui rohkem, siis oli vähem aega aiandi jaoks,» mäletab ta.
Küsimuse peale, kus Juhani end kõige enam kodus tunneb, vastab mees: «Olen gurmaan – mulle meeldib hästi süüa. Tean, et täna tehakse Tartus head süüa ja lähen õhtul sinna. Olen kahepaikne, nagu konn,» muigab mees.
Veel meenutab Juhani, kuidas ta omal ajal ootas ja oma esimesest jalgrattast unistas. «Kui selle viimaks sain, sõjaväest maha kantuna ja traadiga parandatuna, olin ikka paganama õnnelik, et ära jõudsin oodata,» lausub ta. «Nüüdsel ajal on aga kõigil kõige saamisega nii kiire, kannatust ei ole, kõik peab juhtuma paugupealt. Uue informatsiooniga, kasvõi interneti infotulvaga tuleb kohaneda käigupealt, ent see pole vaimsele tervisele hea. Nõnda ei ole enam varsti midagi oodata. Aga inimesel peab olema midagi oodata! Muidu ei saa.»