Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Jahihooajal on lastud juba 30 karu - Lõuna-Eesti karud on peidus

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Karu Elistvere Loomapargis | FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Jahimehed on selle nädala alguse seisuga küttinud Eestis 30 karu lubatud 55-st.

Keskkonnaameti andmetel on Lääne-Viru- ja Ida-Virumaa kütid lasknud mõlemas maakonnas kaheksa karu, samas tohivad Lääne-Virumaa jahimehed lasta veel viis ja Ida-Virumaa jahimehed kaks karu. Jõgeva-, Pärnu-, ja Tartumaa jahimehed on lasknud igas maakonnas kolm karu, ja sellega on Pärnumaa jahimehed tänavuse karude küttimislimiidi ammendanud. Jõgeva- ja Tartumaa kütid tohivad tänavu lasta veel vastavalt kolm ja ühe karu.

Kaks karu on küttinud Järva- ja Raplamaa jahimehed, kes tohivad lasta veel vastavalt kaks ja ühe karu. Ühe karu on aga tabanud Harjumaa kütid, kellel on tänavu võimalik lasta veel kuus karu. Ühtegi karu pole tänavu tabanud veel Põlva-, Viljandi- ning Valga- ja Võrumaa ühispiirkonna kütid, kes tohivad lasta vastavalt kaks, kaks ja ühe karu.

TAUST

Karu küttimismahu otsustamisel arvestavad spetsialistid karu asustustihedust, juurdekasvunäitajaid, arvukuse muutust viimase nelja aasta jooksul, eelnevate aastate küttimisstruktuuri ning 2016. ja 2017. aasta kahjustuste ulatust. Mullu sügisel elas Eestis ligi 700 karu.

Karujahti on lubatud pidada varitsus- või hiilimisjahina 1. augustist 31. oktoobrini.

Eelmisel aastal kütiti Eestis kokku 55 karu, limiit oli 56. 2015. aastal kütiti 49 karu, toona jäi laskmata neli.

Tagasi üles