Euroopa mineraalide päeva avaüritus toimub ühes eesti karjääris

Sten Torpan
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Arvet Mägi / Virumaa Teataja / Scanpix

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise egiidi all juhatatakse 21.-22. septembril 2017 piduliku avaüritusega Nordkalki Kurevere dolomiidikarjääris ja Kunda Nordic Tsemendis sisse Euroopa mineraalide päev.

Mineraalide päeva avaüritus aitab mõista, kuidas mineraalitööstus panustab regionaalsesse jätkusuutlikusse ning kohalike kogukondade heaolusse, lähtudes Euroopa Liidu strateegiast «EU 2020».

Üritusel esinevad tervituskõnedega Peter Handley (DG GROW, Euroopa Komisjon), Micheal O’Briain (DG ENVI, Euroopa Komisjon), Ando Leppiman ja Kalev Kallemets (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Marko Pomerants (Riigikogu liige ja endine keskkonnaminister), Neeme Suur (Lääne maavanem), prof. Alar Rosentau (Tartu Ülikool) ja Liis Keerberg (Birdlife International).

Orhideed ja kaldapääsukesed lubjakivikarjääris

Ürituse raames käiakse 21. septembril Kurevere lubjakivikarjääris, kus külalistele näidatakse lõhkamist ning tutvustatakse orhideede elurikkuse edendamise projekti. Järgmisel päeval külastatakse Kunda Nordic Tsemendi tehast, sadamat ja karjääri ning külalistele tutvustatakse kaldapääsukeste kaitse programmi.

«Lubja- ja dolokivi kaevandamisel ja sellele järgneval töötlemisel saadud tooted on igapäevaselt kasutusel mitmetes valdkondades ja ilma nendeta ei ole mõeldav mitmete vajalike tootmisprotsesside toimimine. Maavarade kasutamine meie kõigi tarvis peab tekitama võimalikult vähe keskkonnahäiringuid ja säilitama kohaliku kogukonna elukvaliteedi. Mineraalide päeval on oluline osa meie tegevuse kajastamisel ja avatud konstruktiivse suhtluse tagamisel,» lausus Nordkalk ASi tegevdirektor Andres Rammul.

Kaevandajad tahavad näidata enda keskkonnasõbralikkust

«Meie kaevandus-ja tootmistegevus mõjutab paratamatult ümbritsevat piirkonda. Kuid tsemenditööstus on viimaste kümnenditega jõudsalt keskkonnasõbralikumaks arenenud. Mineraalide päev on meile tähtis, sest siis saame tutvustada inimestele, et ehituseks hädavajaliku tsemendi tootmisel ja materjalide kaevandamisel on tänapäeval mõju keskkonnale miinimumini viidud ja osa looduslikke materjale jäätmetega asendatud. Teatud puhul võib kaevandustegevus loodust isegi rikastada, kui näiteks karjääri sulgemise järel tekib kaevandatud alale ilus järv,» sõnas ASi Kunda Nordic Tsement tegevdirektor Meelis Einstein.

Lisainfo Euroopa mineraalide päevast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles