Keskkonnaministeerium: kaitsealadel sanitaarraiete kord ei muutu

Sten Torpan
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lank
Lank Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Vastuseks keskkonnaorganisatsioonide tänasele pressiteatele kaitsealade raietingimuste muutmise kohta andis Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Riina Martverk ministeeriumi poolse kommentaari, milles selgitab kaitsealadega seotud muudatusi.

Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Riina Martverk selgitab, et keskkonnaorganisatsioonide pressiteates toodud väited ei ole õiged, kaitsealadel kord ei muutu.

Samaks jäävad põhimõtted, mis puudutavad kaitsealadel raietingimusi - kaitsealadel käib sanitaarraiete lubamine metsakaitseekspertiisi alusel tulenevalt kaitse-eeskirjast ja seal olevast kaitse-eesmärgist.

Määruse muudatuse eesmärk on õigusselguse huvides täpsustada mõisteid: 

Sanitaarraie on raie, mida tehakse puistu sanitaarse seisundi parandamiseks. Kui puistu raiutakse lagedaks, siis on tegemist lageraiega. Määrusega seatakse piirang sanitaarraie järgsele minimaalsele lubatavale täiusele majandusmetsades ja öeldakse, et kõik mis on üle selle, on lageraie.

Tegemist on määruse kooskõlastamise etapiga 

«Oleme valmis keskkonnaorganisatsioonidele muudatusi selgitama ja vajadusel määruse eelnõud täpsustama, et oleks üheselt mõistetav, mis on selle muudatuse eesmärk,» väitis Martverk. «Täpsustan ka, et metsa majandamise eeskirja raiealaste muudatuste põhimõtted olid lisatud metsaseaduse muutmise seaduse eelnõule, mis arutati huvigruppidega läbi,» lisas ta. 

Kuna määruse muutmisega sanitaarraiete osas kaitsealadel võrreldes tänasega mingeid muudatusi ei tehta, siis see teema ka arutlusel pole olnud. Kokkuvõtvalt saab öelda, et majandusmetsades hakatakse raieid nimetama õige nimega ning kaitsealadel kord ei muutu.

Loe ka:

Keskkonnakaitsjad võitlevad riigi raietingimuste vastu

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles