P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Selgus 2017. aasta parim talutoit

Sten Torpan
, Toimetaja
Selgus 2017. aasta parim talutoit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andre farmi juust
Andre farmi juust Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Laupäeval pärjati Võrus XXVI Eestimaa Talupäevadel konkursi «Parim talutoit 2017» üldvõitjaks Andre farmi juust Andre Grand Old. Lisaks üldvõitjale selgitati välja ka parim lihatoode, jook, piimatoode, pagaritoode, tervisetoode ja maius.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindaja Kaul Nurme sõnul on Eesti talutootjate tootearendus kõrgel tasemel ja meie poelettidele jõuavad väga erilised tooted. «Selle aasta konkursilt võis leida mitu põnevat toodet, neist erilisemad olid vegan-kringel, peedivorstid kanalihaga, juustušokolaad, indiapärane ghee ja põnevad kanepitooted,» ütles Nurm. Ta lisas, et konkursi üks peamisi eesmärke ongi tunnustada talutootjate tööd ja viia nende erilised tooted ka tarbijateni.

Võitjate eriline maitse

Võitjaks osutunud Andre farmi juust Andre Grand Old köitis žüriiliikmete tähelepanu eeskätt erilise maitse tõttu. «Andre juustu puhul oli määravaks selle aromaatsus ja omapärane maitse, mis on aastase laagerdumise tulemus. Samuti oli silmapaistev ettevõtte läbimõeldud tegevusplaan ja tootearendus,» selgitas Nurm.

Lisaks üldvõitjale tunnustati kuue alagrupi võitjaid:

* Parim lihatoode 2017 – Rebaseonu E-vaba grillvorst peediga (Rebaseonu.ee)

* Parim jook 2017 – Säga-Aaviku astelpajumahl (Säga-Aaviku talu)

* Parim piimatoode 2017 – Andre Grand Old (Andre Juustufarm)

* Parim pagaritoode 2017 – Kaarli matkaleib (Kaarli Talu)

* Parim tervisetoode 2017 – Sativa kooritud kanepiseemned (Sativa Tooted)

* Parim maius 2017 – Andre juustušokolaad (Andre Juustufarm)

Parima talutoidu konkursile esitatud talutooteid hindas komisjon, kuhu kuulusid toidublogijad, toiduajakirjanikud, kokk, ettevõtja, kaubanduse esindaja ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindajad.

Parima talutoidu konkurss sai alguse 2016. aastal ja tänavu osales 45 toodet. 2017. aasta parima talutoidu väljaselgitamiseks hindas professionaalne žürii nii talutoodete maitseid, pakendeid, tootjate äriplaane kui ka tootearendust ja turunduse ideid. Konkurss «Parim talutoit 2017» on turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus. Talutootjate tooteid aitab leida Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt 2014. aastal loodud spetsiaalne märk «Ehtne talutoit», mida kasutab nüüdseks üle 50 tootja.

Märksõnad
Tagasi üles