Erametsakeskus tagastab metsauuenduse teinud omanikele raha

Sten Torpan
, Toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Raha tagasi
Raha tagasi Foto: Martin Benik/Panthermedia/Scanpix

Kuni 14. juulini saavad kevadel uuendustöid teinud  metsaomanikud osa metsauuendusse investeeritud rahast tagasi küsida.

Toetuse alla läheb:

* Maapinna ettevalmistamine

* Taimede soetamine ja istutamine

* Kuni 3-aastase metsauuenduse hooldamine

Alates 2000. aastast on läbi Erametsakeskuse Eesti erametsade kasvatamisse ning metsaomanike ühistegevuse arendamisse investeeritud üle 80 miljoni euro. Erametsade uuendamise mahud on aasta-aastalt tõusnud, tänavu plaanivad erametsaomanikud mulda panna ligi 10 miljonit puud. Samuti on iga-aastaselt tõusuteel olnud metsa uuendamise toetust taotlenud metsaomanike arv ning võib oletada, et toetusvooru eelarves ette nähtud 650 tuhandest eurost kõigi taotluste rahuldamiseks ei piisa. Siiski ei maksa karta toetusest täiesti ilma jäämist. Toetuse jagamise süsteem on üles ehitatud selliselt, et väiksemad toetuse küsijad saavad enda toetuse tavaliselt täismahus kätte.

Et vähendada andmete esitamisel tekkivaid vigu ning kiirendada taotluste menetlemist ja toetuse väljamaksmist, on sellest aastast võimalik metsa uuendamise toetuse taotlust esitada vaid läbi e-PRIA portaali.

Metsaomanikel soovitab SA Erametsakeskus toetuse taotlemiseks pöörduda metsaühistu poole. Kohalikke metsaomanikke koondavad metsaühistud pakuvad nõu ja abi metsakasvatuslike tööde korraldamisel ja toetuste taotlemisel. Ühistu kaudu taotledes on metsa uuendamise toetuse määrad kaks korda kõrgemad.

Tagasi üles