Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Konnatalgutel päästeti 8700 kahepaikse elu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kuigi konnad hakkasid sel aastal rändama harukordselt vara, siis külma kevade tõttu venis ränne väga pikaks. | FOTO: Kristjan Teedema

Eestimaa Looduse Fondi (ELF) andmeil päästeti “Konnad teel(t)” talgute käigus sel kevadel 8700 kahepaikse elu. Talguid peeti 17 paigas ja osalejaid oli kokku 337.

Kuigi konnad hakkasid sel aastal rändama harukordselt vara, siis külma kevade tõttu venis ränne väga pikaks. Mitmetel maanteedel võis kohata konni päevasel ajal, kuna õhtune aeg oli rändamiseks liiga külm. See on tavatu olukord, kuna konnad on videvikuloomad. Tänavu liikus konni tavapärastes talgukohtades ka tunduvalt vähem.

Kuuendat aastat peetavate “Konnad teel(t)” algatuse õnnestumisel on oma rolli nii vabatahtlikel, toetajatel kui autojuhtidel. “Meie suurim tänu kuulub kõigile aktsioonis osalenud vabatahtlikele, kes väsimust ja külma trotsides hilisõhtuti konnadele appi tõttasid. Samuti täname kõiki hoolivaid inimesi, kes talguid Hooandjas toetasid, rändavatest kahepaiksetest teada andsid ning autodega liigeldes kahepaiksete ja talgulistega arvestasid,” kiitis “Konnad teel(t)” algatuse eestvedaja Kristiina Kübarsepp.

Kahepaiksete rändeperiood kestis 2. aprillist 14. maini. Kõige tihedam ränne toimus Tallinnas Astangu tänaval, kus vabatahtlike abiga päästeti 1680 konna. Järgnesid Leie-Oiu 1392, Ihaste 1344 ja Porkuni 1132 päästetud konnaga.

Eesti teedelt päästeti nii kärnkonni, rohukonni, rabakonni kui tähnikvesilikke.

Tagasi üles