Suhkrustatud kannikeseõied
Kannikeseõied suruda kangesse suhkrusiirupisse, mis lastakse hetkeks keema tõusta, ja siis jahutada. Õied tõstetakse siirupist välja ja kuivatatakse nagu suhkrustatud puuvilja. Teine võimalus on kannikesed munavalgesse kasta, tuhksuhkruga üle puuderdada ja siis ühekordse kihina kuivatada.
Kannikeseõied mahlatarretises
0,3 liitrit greibimahla, 1 klaas vett, 100–150 g suhkrut, 8 lehte želatiini või 2 kuhjas sl želatiinipulbrit, 1/2 tl vanillsuhkrut, 1 sidrun ja paar kohevat peotäit värskeid eri värvi kannikeste kroonlehti. (Samas võib ühte tarretisekaussi panna ka ainult üht värvi kroonlehed, teise teist värvi, kolmandasse kolmandat värvi jne.) Leotada želatiini 10 minutit väheses vees. Segada mahl veega, lahustada suhkur ja leotatud želatiin ning kuumutada tasasel tulel pidevalt segades, kuni kõik on lahustunud. Lasta segul veidi jahtuda, valada see klaasist dessertpokaalidesse, segada juurde kannikeseõied ja kõige peale asetada õhukeselt lõigatud koorimata sidruniviil. Tõsta pokaalid 2–3 tunniks jahedasse.
Kannikeseõied valge veini tarretises
2,5 klaasi vett, 1 klaas valget kuiva veini või vermutit, 1/2 klaasi suhkrut, 8 lehte želatiini või 2 kuhjas sl želatiinipulbrit ja paar kohevat peotäit värskeid eri värvi kannikeste kroonlehti. Asetada želatiin vähese veega likku, lisada pool klaasi vett ja kuumutada pidevalt segades, kuni želatiin on täielikult lahustunud. Segada 2 klaasi keedetud jahutatud vett, vein ja suhkur kuni suhkru täieliku sulamiseni. Segada želatiinilahus pideva joana veinileeme hulka. Valada segu dessertpokaalidesse, segada juurde kannikeseõied ja tõsta 2–3 tunniks jahedasse tarduma. Soovi korral võib enne serveerimist peale puistata purustatud kooritud mandleid või pähkleid.
Võta 992 g värskeid kannikeseõisi, valada peale 1,23 liitrit kanget viina, 8–10 g viinhapet (sidrunhapet) ja lasta üks kuu pimedas seista. Kurnata, lisada maitse järgi suhkrut ja värviks veidi puhast mustikamahla.