Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Põllumehed peavad pindalatoetuste taotlemisega kiirustama

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kui taotleja ei tea veel, mida põllule külvab või ei tea täpseid piire, saab siiski juba olemasolevad andmed taotlusele lisada, taotluse 22. maiks ära esitada ja hiljem seda täpsustada. | FOTO: Mailiis Ollino

Pindalatoetuste taotluste esitamise põhiperiood kestab 22. maini, kuid 16. mai südaööks oli PRIAsse laekunud vaid pisut rohkem kui kolmandik eeldatavast taotluste hulgast. PRIA soovitab oma klientidel esitada taotlus esimesel võimalusel.

Möödunud aastal taotlesid ainuüksi ühtset pindalatoetust 15 387 põllumeest. Sel aastal on kahe nädala jooksul esitatud 5440 taotlust.

PRIA tuletab meelde, hektaripõhiste pindalatoetuste ja maaelu arengukava loomatoetuste taotluste tähtaegne esitamine kestab 22. maini. Pärast seda saab taotlusi hilinenult esitada 16. juunini, aga siis vähendatakse toetust üks protsent iga hilinetud tööpäeva kohta.

Toetuste vähendamist ei toimu, kui taotlus on 22. maiks ära esitatud ja 16. juunini täiendatakse või muudetakse andmeid juba esitatud taotluses. Seega, kui näiteks taotleja ei ole veel otsustanud, mida ta põllule külvab või ei tea täpseid põldude piire, saab ta siiski juba olemasolevad andmed taotlusele lisada, taotluse 22. maiks ära esitada ja hiljem seda täpsustada. Nii saab vältida toetuse vähendamist.

Erandiks on mahetoetus, mida hilinenult taotleda ja hiljem põlde lisada ei saa.

Viimastel päevadel võib taotluse esitamine e-PRIAs muutuda suure andmemahu tõttu aeglasemaks. PRIA soovitab taotlused ära esitada võimalusel enne nädalavahetust, sest puhkepäevadel ei saa vajadusel abi küsida infotelefonil.

Tagasi üles