R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jaanihanso siidrid jõudsid maailma absoluutsesse tippu

Maa Elu
Jaanihanso siidrid jõudsid maailma absoluutsesse tippu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaanihanso siidrivabriku omanik Alvar Roosimaa.
Jaanihanso siidrivabriku omanik Alvar Roosimaa. Foto: Tiit Efert

Eesti õuntest valmistatud Jaanihanso Siidrivabriku siidrid said ülemaailmsel võistlusel kõrge tunnustuse.  

USAs Michiganis 19.-22. aprillini 2017 toimunud GLINTCAP 2017 (Great Lakes International Cider & Perry Competition) võistluse žürii avaldas “Best In Class” auhinna saajad ehk võistluse absoluutsed võitjad, kes valiti eraldi välja kuldmedalivõitjate hulgast.

Jaanihanso Humalaga Siider valiti võistluse parimaks humaldatud siidriks ja Jaanihanso SEC kolme parima moodsa kuiva siidri hulka.

GLINTCAP on maailma suurim professionaalselt hinnatud võistlus, kuhu sel aastal saabus 1206 siidrit, mida hindas 75 kohtunikku nelja päeva jooksul. Medalite täielik jaotus avaldatakse reedel 28.aprillil.

“Kõrgeim tunnustus ühelt maailma suurimalt ja asjatundjate poolt enim jälgitud võistluselt annab tunnistust sellest, et Eesti õunast saab teha omanäolist kõrge kvaliteediga konkurentsivõimelist siidrit,” ütles Jaanihanso Siidrivabriku omanik Alvar Roosimaa.

Pärnumaal Kaelase külas tegutsev Jaanihanso OÜ valmistab siidrit ainult Eesti õuntest kohapeal pressitud mahlast. Erinevalt enamikust teistest väiketootjatest ei kasutata esmasel kääritamisel välismaiseid kultuurpärme, vaid looduslikku Eesti pärmi. Siidreid ei filtreerita, sundkarboniseerita ega pastöriseerita. Jaanihanso on tunnustatud mahetootja ning Eesti Aiandusliidu liige.

Jaanihanso avab 1.mail üle-Eestilise maatursimi avatud uste päeva raames oma uue degusteerimise ja sündmuste läbiviimise hoone, kuhu oodatakse külla kõiki huvilisi.

Märksõnad
Tagasi üles