Aprillis toimub avatud kalasadamate päev

Maa Elu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kalasadamates saab kaasa osta värsket kala ja kalatooteid.
Kalasadamates saab kaasa osta värsket kala ja kalatooteid. Foto: Mailiis Ollino

29. aprillil toimub esimest korda üle-eestiline avatud kalasadamate päev, mil 11 sadamat tutvustavad kõigile huvilistele kalandust ja kalasadamate igapäevaelu.

Kalasadamates saab maitsta kohalikku kalatoitu ning kaasa osta värsket kala ja kalatooteid.

Kodumaist toitu väärtustav avatud kalasadamate päev annab hea võimaluse saada värsket kohalikku kala otse kalurilt ja tutvustab külastajatele kalandust meeleoluka päeva kaudu. Igal sadamal on oma programm. Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad, vabatahtlik merepääste ning politsei- ja piirivalveamet. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja pillimehed ning lastele toimuvad kalaõpitoad, õngekoolitused ja purjekool.

Harjumaalt osalevad avatud kalasadamate päeval Leppneeme ja Tilgu ning Pärnumaalt Japsi, Võiste ja Lindi sadam. Saaremaalt Nasva, Hiiumaalt Suursadam, Ida-Virumaalt Toila, Läänemaalt Virtsu, Viljandimaalt Oiu ja Tartumaalt osaleb Kolkja sadam.

Kalasadamate päeva korraldavad maaeluministeerium ja kalanduse teabekeskus.

Tagasi üles