Nii tuldigi hallil ajal mõttele hanetibud koju viia ja seal oma toidulisana üles kasvatada. Vana-Egiptuse seinamaalidel ja -reljeefidel on hanesid inimeste seltsis kujutatud juba 2200 aastat enne meie ajaarvamist, samuti Hiinas. Ajapikku on vastavalt „maitsele ja moele” aretatud suur hulk hanetõuge – hallhanest kuuskümmend ja idapoolsest kühmnokk- ehk stepihanest ligi kolmkümmend, hübriidid peale selle. Mõne hanetõu linnud saavad isegi üle kümne kilo raskuseks. Ungaris on hanemaksapasteediga maiustajate huvides aretatud koguni tohutu suure, isegi poolteist kilo kaaluva maksaga hanetõug. Põhja-Ameerikas on kodustatud Kanada laglet ja aretatud ka mitu tõugu.
Looduses elutsevad hallhaned on kolme kuni nelja ja poole kilogrammi raskused. Sulestik on heledam kui teistel haneliikidel, ülapoolel pruunikashall, alapoolel heledam, kõhualune lausa valge, tiibade eesserv aga helehall nagu ei ühelgi teisel haneliigil. Nokk on peaaegu ühtlaselt oran˛ikasroosa, jalad tuhmroosad.
Hallhani on levinud Euraasia parasvöötmes Islandist ja otimaast Kaug-Idani. Meil pesitseb ta rannaroostikes ja väikestel meresaartel, varematel aegadel ka kuni 15 km merest eemal järvedel ja soodel. Kesk-Euroopas, Poolas, Leedus, Venemaal, Siberis ja Ussuurimaal ongi sood ja järved ta elupaikadeks, stepivööndis elutseb hallhani järvedel. Euroopas (koos Venemaaga) võib praegusajal leiduda veel 65 000 kuni 80 000 haudepaari. Eestis on hallhane asurkonna suurus suuresti kõikunud: haudepaaride hulk kahanes 1930. aastateks kolmesajani, siis hakkas jälle tõusma ja jõudis läinud sajandi lõpul tuhande paari kanti, et siis jälle väheneda kuuesaja paari peale. Läbirändel on hallhani üsna tavaline üle kogu maa, aga meelispaigaks näib olevat ikka küttimise poolest ohutu Matsalu laht, kus sügiseti on loendatud kümme tuhat ja rohkemgi peatuvat hallhane.