P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ühinevad

Maa Elu
Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ühinevad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.
Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Täna Türil kogunenud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja üldkoosolek kiitis heaks Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ühinemise. Ühinemise tulemusena lõpetab MTÜ Eesti Põllumeeste Keskliit tegevuse ning kogu tema vara ja liikmed lähevad üle kojale.

„Ühinemise eesmärgiks on parandada organisatsiooni võimekust rääkida kaasa soodsa ettevõtluskeskkonna kujundamisel ja võrdsete konkurentsitingimuste eest seismisel Eesti põllumajandustootjate, põllumajandussaaduste töötlejate, metsa- ja maamajandusettevõtjate stabiilseks arenguks. Kahe põllumajandusorganisatsiooni ühinemine võimaldab pakkuda liikmetele paremat teenust ja parandada edukaks tegevuseks vajalikke kompetentse,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

„Kauaoodatud ja pikalt ette valmistatud kahe suurima põllumajandusvaldkonna organisatsiooni ühinemine saab lõpuks teoks, kuid päris ühise põllumeeste organisatsiooni tekkimiseks on vaja astuda veel üks samm. Põllumeeste koondumine ühte esindusorganisatsiooni aitab tekitada ühiskonnas arvestatava jõu põllumeeste huvide kaitsmiseks,“ ütles Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo

Vastavalt ühinemislepingule nimetab Eesti Põllumeeste Keskliit koja juhatusse ühe liikme ning Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatus laieneb kolme liikmeni. Ühinemise on nüüd heaks kiitnud mõlema organisatsiooni üldkoosolekud ja ühinemine viiakse lõpuni lähikuudel.

Märksõnad
Tagasi üles