Ravimtaimedest on sapikivide korral kasutatud ubalehte, raudrohtu, piparmünti, paakspuu koort, aedsalveid, vereurmarohtu, naistepuna, kummelit, kollast mesikat, linnurohtu, köömneid, altee juuri, saialille, võilille juuri, kollast karikakart, maarjalepa ürti, liivateed, rukkililleõisi, kollast mesikat. Nendest taimedest teha segusid ja juua tass päevas söögikordade vahel. Segus peaks olema nii lõõgastavaid, limasisaldavaid, uriinieritust suurendavaid kui põletikuvastaseid taimi, ühest nõu ei saa anda, sest probleem on alati erinev. Toidulaual kasulikud aedviljad on peet, kõrvits, aedrõigas, porgand.
Lamblioos (ehk maksalutikad) võib tekitada ka sapipõiepõletikku. Siis on abi soolikarohust. Jälle 1 sl õisikuid 200 ml vee kohta, lasta 30 minutit tõmmata. Juua 30 minutit enne sööki. Lastel on kogused väiksemad!
Kasutada teena vereurmarohu-, naistepuna-, soolikarohu-, raudrohu-, salvei-, linnurohuürti, käokulla õisikuid, teelehe lehti, kummeliõisi. 1 sl peenestatud taimi valada üle 200 ml veega, lasta tõmmata 30 minutit, kurnata ja juua 20 minutit enne sööki. Kasulikud toidud on porgand, kõrvits, ka hautatud või kuumutatud sibulast toidud. Ravikuur võib kesta 6 kuust kuni mõne aastani.
Armistunud maks ehk maksatsirroos
Segudena juua kõrvenõgest, maarjalepa-, raudrohuürti, takjajuurt, kolmisruset, kibuvitsamarju, linnurohtu. Tarvitada naturaalset maarjaohaka seemnete õli, astelpajumahla, kapsa toormahla soojalt. 1 sl peenestatud taimi valada üle 200 ml veega, lasta tõmmata 30 minutit, kurnata ja juua 20 minutit enne sööki.
Maksa suuremad kahjustajad on ravimid – eriti liigeste ja küüneseene ja kolesterooli alandavad ravimid, paratsetamool, suhkruasendajad, pestitsiidid, alkohol, toidulisandid - ka äädikas, keemilised ained maitsesegudes ja toidus, stress. Seepärast tuleb aeg-ajalt maksa puhastada nii tee- kui paastukuuridega (mida meie esivanemad just enne kevadet tegid lihavabalt elades) ja hoiduda valedest asjadest oma elus.