R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Andre Farmi juustud said rahvusvahelisel konkursil hõbemärgi

Maa Elu
Andre Farmi juustud said rahvusvahelisel konkursil hõbemärgi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Erakogu

Andre Juustufarm OÜ toodang tunnistati Hispaanias San Sebastiánis toimunud rahvusvahelisel konkursil „World Cheese Awards 2016" kolme hõbemärgi vääriliseks. Kokku osales võistlusel ligi 3000 juustu.

„Esitasime konkursile Andre Grand Oldi, Erilise ja Excellenti ning kõik kolm hinnati hõbemedali vääriliseks," rääkis Andre Juustufarm OÜ perenaine Erika Pääbus. „Konkurents oli väga tihe, sest kokku esitati võistlusele ligi 3000 juustusorti üle maailma. Olime Baltimaadest ja Soomest ainsad, kelle toodang sai ekspertide žürii kõrge tunnustuse osaliseks."

„World Cheese Awards" on maailma üks suurimaid rahvusvahelisi juustukonkursse, mis toimus 29. korda. Konkursil hindasid juustusid üle

260 juustueksperdi. „Võistlusel hinnati eelkõige juustude maitset, tekstuuri, värvi ja konsistentsi," selgitas Erika Pääbus. Võistust „World Cheese Awards" korraldab Suurbritannias tegutsev „The Guild of Fine Food".

2016. aasta aprillis tunnistas Brüsselis asuv rahvusvaheline juhtiv toidu ja jookide hindamisega tegelev International Taste & Quality Institute Andre Juustufarmi toodangu Superior Taste Awards konkursil kolme kuldtähe vääriliseks.

Andre Farm OÜ on Tartumaal tegutsev piimatootmisettevõte, mis asutati 1998. aastal. Selle tütarettevõte Andre Juustufarm OÜ alustas ettevõtte oma farmi lehmade piimast juustutootmist 2015. aastal. Andre Farmis on 180 lüpsilehma, kelle piimast ligi kaks kolmandikku väärindatakse juustuks.

Märksõnad
Tagasi üles