Aitas isegi sõltuvuse korral
Põhjaliku ülevaate ingveri keemilisest koostisest ja taime tervistavatest omadustest leiate huvi korral Ain Raali teosest „Tervist ja vürtsi maailma maitsetaimedest”.
Ammusest ajast on ingverilt abi otsitud külmetushaiguste, hambavalu, sooleparasiitide, kõhulahtisuse, puhituste jt kõhuhädade, reuma, podagra, põletike, palaviku, kurguvalu ja köha korral ning immuunsüsteemi ja südame turgutuseks. Ingver muudab ka vere vedelamaks. Külmetuse korral tasub ingverit pruukida taime veresooni laiendava, soojendava ja higistama ajava mõju pärast.
Nii et kui tunnete külmavärinaid või muid viirushaiguse lähenemist kuulutavaid vaevusi, keetke ruttu ingveriteed. Tehke suur kruusitäis musta teed, lisage sinna pisut tükeldatud ingverit, sidruniviil, ½ tl kaneeli ja mett ning jooge soojalt.
Hea on ka vürtsikas ingverijook. Pange vesi keema (näiteks kaks suurt kruusitäit). Purustage ½ tl musta pipart. Kui vesi keema läheb, lisage sinna pipar, natuke kaneelikange, muskaatpähklit ja nelki, 3 tl musta teed ja tükeldatult 10 cm pikkune jupp ingverit. Keetke umbes 10 minuti. Siis lisage joogile umbes ¼ kruusitäit piima. Kurnake piparkoogimaitseline jook läbi sõela kruusi, maitsestage mee või fariinsuhkruga ja jooge kuumalt. Olemine tõesti paraneb.
Algava köha korral võtab röga lahti ingveriplaaster. Segage omavahel kokku natuke riivitud ingverit, mett, oliiviõli ja jahu. Määrige paks segu ööseks rinnale või seljale ja katke marliga.
Väga hästi aitab ingver ka iivelduse ja peapöörituse korral. Tükike ingveririsoomi (sobib ka suhkrustatud ingver, ingverikomm ja -pulber) võiks seega käepärast olla nii raseduse alguskuudel kui ka mere- ja lennureisile minnes või mägiteedel ringi sõites. Ühe kommi võiks igaks juhuks põske pista ka häda ennetavalt. Mina võtan reisile alati kaasa Indoneesias tehtud kommi Sina Ginger Candy, mille valgel karbil on kasvava ingveritaime pilt.