Jõudnud Naissaare rannikust mõne kilomeetri kaugusele, leiavad mehed, et on õige aeg võrgud sisse lasta. Algatuseks seadistab Rein kajaloodi, mis näitab Bruno juhtrooli taga oleval ekraanil paadi all oleva vee sügavust ning kalade liikumist. Väljavalitud kohas on vall ning sügavus kõigub seitsme meetri kandis. Vaid mõned meetrid eemal võib sügavus ulatuda kuni 15 meetrini. Ekraan näitab kalaparvede liikumist, mis tegelikult võib olla ka merevee kantud prügi.
Bruno ulatab Reinule poi ning võrgud lähevad vette. Kaasas on seitse võrku, mis meetrite järgi vastavad kaheksale võrgule. Andmed märgib Rein oma kaustikusse, aruandluse tarvis.
Võrgud lasevad Rein ja Bruno Naissaare lähistele kahte paika. Võrgu püügile asetamine algab ankru haakimisega põhja. Võrgud lastakse vette allatuult liikudes, et tuul ei kannaks alust püünisele. Kui ankur ja otsapoi on vees, antakse vaikne käik edasi ja lastakse püünisel üle poordi või ahtri vette joosta. Viimasena lastakse sisse otsaankur ja poi. Otsaankur tõmmatakse pingule poinöörist.
Tavaliselt jäetakse võrgud püügile ööseks, kuid vahel ka pikemaks ajaks. Püügile jätmise aeg sõltub kalarohkusest ja püügioludest. Suvel, kui vesi on soe, hukkub ja rikneb kala võrgus kiiremini kui talvisel ajal, seepärast välditakse võrkude sees hoidmist päikselisel ajal.
Meie plaan on võrgud järgmisel varahommikul välja võtta.
Ööseks suundume Naissaarele. Siia on tulnud jahte nii Soomest kui ka Tallinnast. Soojus hoiab liikvel sääski ja kihulasi. Aga me ei anna neile palju aega, sest õnneks tõuseb päike koos meiega vara. Rein ja Bruno on entusiastlikud. Seome paadi lahti ning asume võrkude poole teele.