Väikepiimatootja otsustas jätkata

Väikefarmerina Järva-Jaani vallas tegutsev Allar Arusalu jätkab lehmade pidamist, sest tippkarja võileivahinna eest välismaalastele loovutada ei tundunud õigena.

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Ligi kuus kuud poole­sajapealise piimakarjaga farmi sulgemise teadmises loomi müünud ja lihakombinaati viinud Järva-Jaani ettevõtja otsustas nädalapäevad tagasi, et jätkab tegevust. Otsuse taga pole ministri teade kahekordistunud väikeste piimafarmide toetusest.

Tellijale Tellijale

Järva-Jaani vallas 1991. aastast koos vend Aimariga vanemate talumajapidamist OÜna Mürkal jätkanud Allar Arusalu sõnas, et paar aastat kestnud piimahinna langus viis neidki mõttele tegevus lõpetada. Heade tõuomadustega 58pealisest karjast leiti 43 loomale ostja Poolast ja 15 lehma, kellest nii mõnigi andis üle 30 liitri piima päevas, viidi lihakombinaati. Kuid siis hakkas poolakas ostuga venitama ja lõpuks hindagi alla kauplema. «Järsku tundus meile vennaga, et kui ikka jätkaks, sest tippkarja võileivahinna eest ära anda ei tahaks. Nii läksimegi hoopis silo tegema, et loomadele talveks sööta varuda,» lausus ta.

Saada või poolakatele tänusõnad

Populaarne

Tagasi üles