Võin kihla vedada, et osa lugejaist ei tea veel, mis ja kus on Kõmsi. Kõmsi küla on Lõuna-Läänemaa Hanila valla keskus Risti-Virtsu maantee ääres. Vald seisab vastu merd, Mandri-Eesti serva peal, aga püüab ära hoida ääremaastumist. Üks võimalus selleks on arendada tööstust.
Greencube toodab puitmaju teise Kõmsil paikneva ettevõtte, metallitööstuse K.MET ASi kaarhallis. Mõlemad ettevõtted kuuluvad kohalikule kapitalile. Kosilasi on Kõmsil käinud küll, aga need pruudid eelistavad omaette olla, kartmata seejuures kuivale jääda.
Hanila vallas toodetakse ka biohuumust ja dolomiitkillustikku ning projekteeritakse ettevõtluskeskust.
Small is beautiful, ütlevad inglased – väike on ilus. Nendelt see fraas käibele tuligi. Ka Kõmsi majad on ilusad.
„Greencube’i maju võib leida üle Eesti: Matsalust, Otepäält, Puhjast, Kaberneemest, Vasalemmast ja kust kõik veel. Kõik ei tule paugupealt meeldegi. Üht meie maja kasutas Raadio2 Tallinnas Vabaduse väljakul stuudiona. Kaubaproovid müüsime edukalt Soome ja Rootsi,” kommenteerib Greencube’i omanilk ja juhatuse esimees Henri Bekmann.
Tänavu tunnistati Greencube’i ajamaja üleriigilise puidust tehasemajade konkursil parimaks ajamajaks. Greencube’i majade standardsuurus on 19,92 ruutmeetrit. Selliste kohta ei küsita isegi ehitusteatist, seda on vaja alates kahekümnest ruutmeetrist. Tehakse ka suuremaid maju. Kui põrandapind kasvab kuuekümne ruutmeetrini, vajatakse ehitusluba.
Väiketootmine on paindlik. Tüüplahendustele lisandub üha enam eriprojekte. Ostjad on maitse suhu saanud, et Kõmsilt saab just sellise maja, nagu soovid. Greencube’i maju saab osta koos sisustusega või ilma. Need on soojustatud ja kasutatavad aasta ringi. Seintesse pannakse kahekümne sentimeetri paksune kivivilla kiht. Majad on elektriküttel ning suurte akendega, mis annavad väikeses majas viibijale avarusetunde.