Vereurmarohu tinktuuri tehakse värsketest taimedest. Hakkige taimed peeneks ja valage viinaga üle. Laske kaks nädalat pimedas seista, kurnake ja tilgutage vette. Võtke mitte rohkem kui 20 tilka või üks supilusikatäis kolm korda päevas.
Sapikivide ja ägedate maksahaiguste korral tuleks vereurmarohu tarvitamisega ettevaatlik olla. Üleannus kahjustab maksa.
Teelehti tuleks korjata samuti juunis enne õitsemist puhta loodusega kohast. Teeleht sisaldab limaaineid, C- ja K-vitamiini, flavonoide, ränihapet, kumariine, tanniine, allontoiini ja aukubiini. Tee või leotise valmistamiseks võetakse umbes kaks grammi puru tassi kuuma vee kohta ja hoitakse kaane all soojas 15–20 minutit. Valmistatakse ka mahla ja külma veega leotist.
Teeleht suurendab köha, bronhiidi ja astma korral lima ja röga eritust. Toimib „mähkivalt” haavandtõve ja gastriidi korral ning suurendab maomahla happesust. Värsket teelehte on kasutatud haavade parandajana. Veritsuse sulgemiseks pannakse muljutud leht haavale, samuti putukahammustuse korral.
Teeleheseemnetest saab valmistada leotist. Seemned tuleb purustada ning seejärel kuuma veega termosesse likku panna. Leotis aitab kehast toksilisi aineid väljutada, kui neerude töö on puudulik. Külmal vesileotisel ja mahlal on nõrk maksa kaitsev ja antibakteriaalne toime, kuuma veega tehtud tõmmisel seda pole.
Teelehetõmmis on hea mao alahappesusega gastriidi korral. Samuti võib teelehest naha pehmendamiseks salvi teha. Selleks hoidke teelehti tund aega kuumas õlis või rasvas. Laske jahtuda, järgmine päev soojendage sulamiseni ja kurnake purkidesse. Võib lisada teisi taimi – näiteks saialille või raudrohtu.