Loomulikult on üks suurimaid motivaatoreid taimemaailma avastamiseks võimalus enda ja oma pere tervist võimalusel arstirohtude asemel hoopis ravimtaimedega turgutada.
Üldiselt arvatakse, et kergemate tõbede korral võivad taimed aidata, aga tõsisema hädaga tuleb kanged arstirohud kiiresti appi võtta. Karjuse kogemus ütleb, et sel viisil arvajad ei ole veel aru saanud oma elu õppetundidest. „Aga igaühel oma aeg ja igal viljal oma küpsemine. Ette ei saagi rutata,” nendib ta. Oma kõnepruugis kasutame ravimi asemel sõna rohi. Siis rohi sõna otseses mõttes ongi see rohi, mis maast välja kasvab. Kui me õpime seda rohtu kasutama enese tervendamisel ja terve hoidmisel, siis elame loodusega kooskõlas.”
Selleks, et maas kasvavast rohust saaks toimiv rohi, peab seda ette valmistama. „Loodusrohtude valmistamine on omaette teadus, kuid väikest osa sellest tahaksin laagris osalejatega jagada,” räägib Karjus. „Siis võivad nad juba edaspidi ise otsustada, millist rohtu haige olles kasutavad.”
Paraku pole ka ravimtaimed imevits, mis inimese kindlasti terveks teeb. „Me võime teed juues hoolikalt organismi seestpoolt uhada ja puhastada, kuid see veel ei tähenda, et inimene terveks saab. Alles oma usuga käivitab inimene tervendava energia. Kui ta seda ei taha, siis ei aita mitte üks rohi – ei sünteetiline ega loodusrohi,” selgitab Karjus.
Beebide ja pisikeste laste puhul, aga ka stressi korral oleks raviteest parem kasutada hoopis lillevett. Karjus räägib, et on saanud oma kummeli lilleveele paljudelt lapsevanematelt tunnustavat tagasisidet. Aga näiteks kui kõht valutab sellest, et laps kooli ei taha minna, võib proovida mustasõstralehe- või puneteed.
„Laste probleemid on vanemate probleemide peegeldus,” teab taimetark ja innustab vanemaid lastele taimemaailma tutvustama. Heaks abiliseks võib olla Metsamoori ravimtaimeraamat lastele, mis on täis põnevaid tegevusi ja mänge taimedega.
Varemerohujuure salvi tegemiseks võta 100 grammi sea ploomirasva, sulata see üles ja lõika kuuma rasva sisse kaks sõrmesuurust viilutatud varemerohu juurt. Lase segul üleöö soojas kohas seista. Hommikul kurna juuretükid välja ja pane rasv purgiga jahedasse säilima ning vajadusel kasutada.