Põllumeeste Keskliidu presidendiks valiti Tõnu Post

Tõnu Post.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

18. mail Särevers toimunud Eesti Põllumeeste Keskliidu suurkogul valiti liidu presidendiks Saaremaa Põllumeeste Liidu juht Tõnu Post.

„Praegusel põllumajanduse, eriti piimakarjakasvatajate ja seakasvatajate, jaoks väga keerulisel ajal tuleb tublisti panustada põllumeeste koostöö tõhusamaks muutmisele. Pean põllumeeste ühistulist tegevust tuleviku seisukohalt ainuõigeks ja püüan teha kõik, et põllumajandustootjate tulevik läbi koostöö oleks edukas ja edasiviiv,“ ütles värske president Tõnu Post.  

Tõnu Post on veterinaari haridusega põllumees, kes juhib Saaremaa üht suuremat põllumajandusettevõtet, Kõljala Põllumajanduse osaühingut. 2012. aastal valiti ta Saaremaa aasta põllumeheks ja teda on tunnustatud ka Saaremaa aasta ettevõtja tiitliga. 2013. aastal valiti ta Eesti aasta põllumeheks ning samal aastal sai ta ka parima piimakarjakasvataja tiitli.

Eesti Põllumeeste Keskliit on 1990. aastal loodud maakondade põllumajandustootjate liitude, tegevusalade liitude ja ühingute mittetulunduslik ühendus, mis tegutseb vabatahtlikkuse põhimõttel. Liidu eesmärgid on põllumajanduse ja maaelu edendamine, liidu liikmete majanduslike ja erialahuvide ning õiguste kaitsmine kõigis instantsides, ühistegevuse arendamine, nõustamise ja täiendõppe korraldamine, keskkonnasõbralikule ja loodussäästlikule majandamisele kaasaaitamine.

Populaarne

Tagasi üles