Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maale elama mess toimub nii Tallinnas kui Tartus

FOTO: Maale Elama

Maale elama kodanikualgatus kutsub kõiki maaelust unistavaid inimesi Maale elama messile, mis sel aastal esmakordselt toimub nii Tartus kui Tallinnas.

Tartus toimub mess 23. aprillil Eesti Maaülikooli spordihoones. Põhjuseid Tartusse tulla on mitu, sest samaaegselt toimub Tartus ka Maamess. Tallinnas toimub mess 14. mail Telliskivi Loomelinnakus.

Messidel on osalemas uusi elanikke ootavad kogukonnad üle Eesti. Tartu messil on peaasjalikult võimalik tutvuda Lõuna-Eesti kogukondadega ja Tallinnas osalevad Lääne-Eesti, Virumaa ja põhjapoolsemad kogukonnad. "Nii mõnedki vallad on teinud otsuse osaleda mõlemal messil ning kindlasti soovitame enne messile tulekut tutvuda Maale elama infoportaalis (www.maale-elama.ee) kogukondade kirjeldustega ja uurida eelnevalt, kummal messil teie lemmikpiirkonnad osalevad," selgitab algatuse eestvedaja Ivika Nõgel.

Mõlemal messil on avatud ettevõtluskohvik, kus koostöös maakondlike arenduskeskustega pakutakse nõustamist maal ettevõtlusega alustajatele. Koostöös ökokogukondade ühendusega on messidel avatud ökoala, kus tutvustatakse ökokogukondi ja keskkonnasäästlikku elu- ja mõtteviisi. Koostöös Arvamusfestivali meeskonna ja SpeakSmart väitluskoolituse tiimiga on mõlemal messil Arvamusfestivali Labor, mis pakub võimalust väidelda maaelu puudutavatel teemadel. Esmakordselt toimub Maale elama messidel töötuba Garage48 HUB Ideepõld - kus otsitakse maaelu jaoks arendusideid ja häid prototüüpe.

"Meie soovitus on, et inimesed ei lähtuks uue elukoha valikul pelgalt sobivast kinnisvarast, vaid otsiksid ka endale sobivat kogukonda. Maal elades mängib kogukond oluliselt tähtsamat rolli kui linnas elades. Mess on ideaalne koht selleks, et otsustada, millises kogukonnas on „teie inimesed“," selgitab Nõgel.

Mess Maale elama on külastajatele avatud 23. aprillil kell 9-16 Tartus Eesti Maaülikooli spordihoones ja 14. mail kell 10-16 Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus.

Tagasi üles
Back