„Meie elu maal on ehe, mitte filmides näidatud ja lavastatud seebiooperid. Just ehedust inimene tegelikult ihkab,” lausub Margit Düüna. Kõige rohkem elavad lugejad Elupuu talu perenaise sõnul kaasa loomade ja lindude käekäigule. „Kui mõne loomaga on tekkinud muresid, siis oodatakse, kuidas see laheneb,” sõnab ta. Margit Düüna loodab, et oma blogiga suudab ta aidata inimestel paremini loomade maailma mõista.
Aktiivsed blogijad nendivad, et kirjutamine võtab aega üsna palju ja vahel jääb selleks teiste tööde kõrvalt vähem mahti, kui tahaks. „Aega kulub üha enam, sest muutun iseenda suhtes nõudlikumaks. Teen oma postitustega tõsist tööd ja kirjutan nii mõndagi mitu korda ümber. Mul on reegel, et kohe pärast kirjutamist ei pane ma midagi üles, vaid lasen sel „öö ära magada” ja loen värske pilguga üle,” räägib Jaago käsitöötalu perenaine Inga Talvis.
E-turunduse ekspert Hendrek Kraavi sõnul peaks blogi käigus hoidmiseks kirjutama uusi postitusi vähemalt paar korda nädalas. Tähtis on teada ka oma lugejaskonda. „Tuleb analüüsida, millised postitused ja teemad on populaarsemad, et mõista, milline sisu ja millised pealkirjad lugejatele rohkem korda lähevad,” soovitab ta.
Lisaks peab kõik postitused korralikult sildistama, et need oleksid otsingumootoris paremini leitavad, ning lugejate kommentaaridele tuleb vastata võimalikult kiiresti. Kõik see kokku võtab Kraavi sõnul nädalas vähemalt 4–6 tundi. „Hea tulemuse nimel tuleb tublisti vaeva näha,” kinnitab ta.
Sepa mahetalu: sepamahetalu.wordpress.com
Elupuu talu: ratsmatkad.blogspot.com.ee
Jaago talu: jaagotalu.blogspot.com.ee
Mardi talu: www.saaremaamarditalu.ee
Nopri talu: www.nopri.ee/blogi
Sarapiku talu: sarapikutalu.wordpress.com